Сланцевий газ
Сланцевий газ

За спробами блокувати видобуток сланцевого газу в Європі коштує російський газовий монополіст “Газпром”, заявив польський євродепутат Богуслав Сонік, пише Мінпром.

Сьогодні, 10 квітня, депутат представив в Європейському парламенті звіт про видобуток сланцевого газу.

Документ свідчить, що процедура не представляє небезпеки для екології, якщо фірми не порушують технології видобутку.

Нових норм охорони природи вводити не потрібно, достатньо виконувати наявні, зазначив Б.Сонік. За його словами, зараз в Європі є сильне лобі щодо заборони видобутку сланцевого газу.

“Ми були свідками блокування видобутку сланцевого газу під різними екологічними гаслами. Ці постулати офіційно проголошував теж Газпром, відбувалися різні маніфестації для блокування пошуків покладів і видобутку нетрадиційного газу”, – розповів Б.Сонік.

[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Несхвально на видобуток сланцевого газу в Європі дивилася також Франція, бо хотіла розширювати будівництво АЕС[/stextbox]
За словами євродепутата, німецькі політики підтримували російського газового монополіста, оскільки дві країни разом будували газопровід Nord Stream.

Несхвально на видобуток сланцевого газу в Європі дивилася також Франція, бо хотіла розширювати будівництво АЕС, в тому числі і в Польщі, підкреслив Б.Сонік.
Нагадаємо, що 15 березня 2012 року прем’єр-міністр Україна Микола Азаров заявив, що тендер на розробку українських родовищ сланцевого газу буде оголошено найближчим часом.

В кінці березня глава уряду також повідомив, що вуглевидобувні компанії вже внесли заставну вартість, необхідну для їх участі в тендері з видобутку сланцевого газу в Україну.

Мінпром

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, квітня 10, 2012 at 13:34 and is filed under Закордон, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.