12
Кві

Шахраї з «адміністрацій»

   Posted by: klimovy4   in Новини, Україна

Кто звонит?
Кто звонит?

Успіх брудної шахрайської справи передусім залежить від точності розрахунку — рвати слід там, де тонко. Відшукати найслабше, найуразливіше місце і поцілити саме туди.

Без зайвих роздумів і кримінального таланту можна визначити, на що слабий вітчизняний малий і середній бізнес — немає спокою без кумівства хоч би з найдрібнішим чиновником. Саме на цьому й намагаються нажитися зловмисники.

Одну з типових телефонних афер, розрахованих на слабких духом бізнесменів, я знайшов на сторінках коментарів телефонного довідника «Кто звонит?». Схема проста й нехитра: в офіс компанії чи на приватний телефон керівника (зама, головбуха) надходить дзвінок і діловий голос сповіщає, що турбує «адміністрація». Зазвичай, не уточнюється, адміністрація кого, чого і звідки. Зате ясно повідомляється — навіщо.

У кількох варіаціях бізнесменам робиться одна й та ж пропозиція: взяти участь у «зустрічі чиновників з підприємцями», обговорити проблеми, знайти шляхи вирішення… Хоч, зрештою, це може прозвучати й так — «парєшать вапроси».

Квінтесенція афери — учать у заході потрібно оплатити. Акредитація, реєстрація, додаткова інформація, місце за столиком з «головою адміністрації», фуршет, бенкет, зустріч тет-а-тет… Весь пакет запропонованих послуг потягне на кілька тисяч гривень. Перевести кошти можна у будь-який зручний спосіб. Сервіс!

Якщо ж ні сервіс, ні діловий тон, ні навіть чарівне слово «адміністрація» не справляють бажаного ефекту, шахраї вдаються до варіанту «Б». Здебільшого це суцільний потік погроз, лайки і відвертих провокацій. Намагаючись при цьому не втратити іміджу «адміністрації», злодії залякують закриттям бізнесу, проблемами з податковою, іншими видами «розправи».

Єдиний можливий для бізнемена варіант поведінки в такій ситуації — впоратися з емоціями і не втрачати здорового глузду. Ставити побільше уточнюючих запитань — ці любителі телефонних афер мають проблеми з імпровізацією і тому реагують на них вкрай неадекватно. А щоб остаточно полишити сумніви, варто спробувати знайти якнайбільше інформації про номер телефону, з якого надійшов дзвінок, та його власників.

Власна інофрмація

Tags: , ,

This entry was posted on Четвер, квітня 12, 2012 at 20:40 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.