Міхаїл Соколов
Міхаїл Соколов

Міхаїл Соколов, партнер “Кесарев Консалтинг”, розповів, як йдуть справи з корупцією в Україні.

Текст, оприлюднений в свіжій книзі Іріни Толмачової “Лоббизм по-русски: между бизнесом и властью” (2012).

Міхаїл Соколов зазначає: “Більшість чиновників беруть хабарі і вирішують питання, але є ті, хто це робить по-розумному, придумуючи, як використовувати закон і залишитися в його рамках. А є ті, хто робить вигляд, що законів, норм і правил не існує, коли формальна сторона справи просто ігнорується”.

На думку Соколова, кваліфікація апарату в Україні невисока, тому що протягом останніх років пройшло кілька політичних хвиль зміни кадрів.

“Тому іноді важливо, щоб на стороні лобіста грала людина, яка просто розуміла, як система працює, куди, як і коли папери повинні бути подані, як написані. За великим рахунком, такій людині платять і допомагають тільки за те, що їй держава фактично не платить, а вона свою роботу робить” – зазначає фахівець з Government Relations.

Докладніше про Government Relations читайте тут.

Соколов продовжує: “Інші вибудовують свою кар’єру, думаючи, що, надавши послугу в рамках закону, можна очікувати підтримки в інших сферах життя. Такий тип чиновників вибирає інтелектуальні зусилля і правильну організацію роботи. Система вимагає ефективних дій. І або чиновники підлаштовуються під неї, або вона їх зжирає”.

Лоббизм по-русски: между бизнесом и властью

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, квітня 27, 2012 at 07:47 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.