10
Тра

GR-омадянська позиція – 2

   Posted by: klimovy4   in Статті, Україна

Володимир Ткаченко
Тема номеру – про український GR

Друга частина цікавої статті GR-омадянська позиція

Володимир Ткаченко, головний радник Arcelor Mittal з питань взаємини з державними органами. Філософ за освітою, депутат Верховної Ради другого скликання від Сумської області. Захистив кандидатську дисертацію з політології. Співпрацював з Інститутом Росії та Інститутом політичних та етно-національних відносин НАН України. У 1999 році був запрошений розвивати відносини з державою та органами місцевої влади в компанію Kraft Foods, з березня 2009 року – в Arcelor Mittal.

Індивідуальний підхід

Старійшини GR в Україні Сергій Мовчан і Володимир Ткаченко – вихідці з держструктур. Перший працював у торговому представництві СРСР в Сирії, другий був депутатом Верховної Ради другого скликання від Сумської області. З чиновників і депутатів вийшли і Петро Кабан з METRO, Роман Шпек з Альфа-Банку, Олег Шамшур з компанії PBN.

Такий бекграунд гарантує знайомство з депутатами і міністрами, доступ до владних кабінетів, без чого жодному GR-нику не обійтися. Коли Володимир Ткаченко прийшов у Kraft Foods, компанія якраз купила Тростянецьку шоколадну фабрику в Сумській області. Компанії потрібна була допомога в спілкуванні з місцевою, а особливо центральною владою. “Я був депутатом у Верховній Раді від цієї області і дуже надихнувся тим, що відома міжнародна компанія вирішила інвестувати в кондитерську фабрику не де-небудь, а в моєму рідному Тростянці, – розповідає Володимир Ткаченко. – Я був готовий допомагати “піонерам західного підприємництва” втілити їх плани в життя”.

Але навіть у владі знайти гідних фахівців, готових перейти на корпоративну сторону, можна далеко не завжди. Коли два роки тому в Nestle офіційно була введена позиція GR, пошуки відповідного кандидата зайняли цілих півроку. “Спочатку я думав запросити на цю посаду когось зі своїх знайомих чиновників і депутатів. Але поспілкувавшись з ними, зрозумів, що вони – недостатньо гнучкі для такої роботи і не завжди готові працювати прозоро, що просто необхідно для GR-фахівця”, – говорить Геннадій Радченко, в минулому торговий представник України в Чехії.

[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Іншими словами, GR-ник – це людина з унікальним набором професійних хромосом. Такому ніхто не навчить[/stextbox]”Відповідальний за державу” повинен не тільки в дрібницях знати процес прийняття владою рішень. Він повинен бути бездоганно надійним і принциповим. “GR-ник повинен знати стільки ж, скільки генеральний директор і акціонери, інакше він не зможе точно грати за інтереси компанії. А значить, йому повинні повністю довіряти, до репутації не повинно бути ніяких питань”, – підкреслює Байрак.

Іншими словами, GR-ник – це людина з унікальним набором професійних хромосом. Такому ніхто не навчить. Кожен з опитаних “ІГ” фахівців стверджував, що зобов’язаний знаннями та навичкам лише власним характером і досвіду. “GR в Україні вивчають на практиці, а тренінги допомагають загальному розвитку особистості”, – резюмує Володимир Ткаченко.

Nestle свою проблему пошуку фахівця з відносин з державою вирішила хитро – запросила на роботу досвідченого співробітника Американської торгової палати (AmCham). Так само днями зробив і Danon – очолити напрям в компанії взявся Сергій Мовчан, пішовши з поста віце-президента та керуючого директора PBN-Україна.

Дарія Марчак

Инвестгазета № 14, 12 квітня 2012

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, травня 10, 2012 at 10:34 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.