Володимир Нестерович
Володимир Нестерович

Пропоную вашій увазі думку кандидата юридичних наук Володимира Нестеровича, члена Правління Інституту професійного лобіювання та адвокасі (Київ), щодо минулого GR Congress Ukraine 2012.

Найбільш усього сподобалося те, що такі заходи проводяться в Україні на такому високому рівні та мають успіх серед загалу. GR-конгрес дійсно зібрав гарних фахівців з урядових зв’язків, які знають тонкощі своєї роботи, що додало предметності та аргументованості дискусії протягом заходу.

Фотографії з GR Congress Ukraine 2012

Разом з тим, GR-конгрес тільки б виграв, якщо б можна розширити географію його учасників на майбутнє, зокрема, за рахунок залучення фахівців з країн, де існують міцні традиції та потужний ринок GR, наприклад, з США, Великобританії, Франції.

Також було б не погано побачити когось з Брюсселю, оскільки там наднаціональний рівень, який має свою специфіку у просуванні корпоративних інтересів.

Головною тенденцією у розвитку українського ринку GR я б виокремив його професіоналізацію, але, на жаль, до західних стандартів GR поки що далеко.

На сьогодні все більше суб’єктів господарювання доходять до розуміння, що захист власних корпоративних інтересів можна здійснювати не лише в органах судової влади, а здійснювати роботу на випередження – у правотворчих органах державної влади під час нормопроектної діяльності, коли право тільки формується.[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Багато GR-інструментарію, який ефективно працює в умовах західної демократії, не завжди має аналогічний ефект в Україні[/stextbox]

Усі спікери на заході мали цікаві промови, однак найбільш обґрунтованою та аргументованою мені здалася промова представника Московської школи GR Павла Толстих.

Ми (PLAI – Прим. Авт.) будемо сприяти ухваленню Верховною Радою України Закону України “Про лобіювання”, який наразі знаходиться на розгляді Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Будемо мати надію, що фактор виборів зіграє каталізатором у цьому процесі.

Особисто я планую підготувати книгу з GR, тим більше це кореспондується з проблематикою моєї докторської дисертації у галузі конституційного права.

Докладніше про GR в Україні читайте тут

Наразі дуже багато книжок з урядових зв’язків, утім всі вони підготовлені західними, як правило американськими чи британськими фахівцями. Але книжки, у якій би було висвітлено особливості GR в Україні, я поки що не бачив.

Багато GR-інструментарію, який ефективно працює в умовах західної демократії, не завжди має аналогічний ефект в Україні.

Тому нагальність та актуальність цієї книги, на моє глибоке переконання, поза сумнівом й гадаю, вона буде мати успіх серед українського читача.

Власна інформація

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, червня 4, 2012 at 09:52 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.