Герб опрічніниГерб опрічніни

Законопроект про створення в системі МВС нової силової структури – Державної служби правопорядку – зареєстрований у Верховній Раді.

Авторами документа є депутати від Партії регіонів Василь Грицак і Валерій Коновалюк. Вже з 1 січня Держслужба правопорядку може замінити Внутрішні війська.

На відміну від нинішніх Внутрішніх військ, до сфери обов’язків яких входить тільки охорона державних об’єктів і конвоювання арештантів, нова структура буде захищати територіальну цілісність держави. На неї планується покласти “забезпечення захисту конституційного ладу (тут і далі виділено мною – Прим. Ред.) від спроб його зміни чи повалення, а також захист державної влади від спроби її захоплення насильницьким шляхом”.

Держслужба правопорядку буде вживати заходів проти масових заворушень на вулицях і збройних конфліктів на кордоні, боротися з тероризмом. Якщо знадобитися, вона буде воювати з незаконними збройними формуваннями і забезпечувати введення воєнного чи надзвичайного стану.

Керівництво нової служби – головнокомандувач і його заступники – буде призначатися особисто президентом. Військовослужбовці будуть проходити службу, так само як і у Внутрішніх військах – за призовом і за контрактом. З тією відмінністю, що в Держслужбі правопорядку їм гарантують конфіденційність. Імена тих, хто брав участь в операціях, буде заборонено розголошувати. На відміну від міліцейського “Беркута”, який входить до складу обласних управлінь внутрішніх справ, Держслужбу правопорядку підпорядкують тільки її безпосередньому командуванню. Територію країни передбачається поділити на оперативно-територіальні об’єднання за аналогією з військовими округами.

Службовці зможуть самостійно, без участі міліції, патрулювати вулиці, перевіряти документи, складати протоколи правопорушень, зупиняти транспорт, затримувати і допитувати підозрюваних, вести розвідувальну і негласну оперативно-розшукову діяльність. Вони отримають право проникати до приміщень і оглядати їх без ордера, блокувати територію, знищувати збройних повстанців у разі їх опору і вести бойові дії із застосуванням техніки і авіації (в законопроекті передбачені авіаційні підрозділи).

Чисельність нової силової структури законопроектом не обмежується. Там лише сказано, що її введення не потребуватиме додаткових витрат з держбюджету і здійснюватиметься за рахунок асигнувань на утримання Внутрішніх військ. А в них сьогодні служать 33 тисячі осіб. Держслужба правопорядку стане правонаступником Внутрішніх військ і отримає у спадок все їхнє майно, місця дислокації та навчальні заклади.

Автор законопроекту генерал-лейтенант міліції регіонал Василь Грицак заявив, що при перетворенні на Держслужбу правопорядку Внутрішні війська будуть скорочені до 27 тисяч осіб. “Структура з назвою “Внутрішні війська” – це анахронізм радянської доби. Усередині країни військ бути не повинно“, – говорить він. Унікальність майбутньої Держслужби правопорядку, за словами пана Грицака, полягає в тому, що вона, крім виконання завдань мирного часу, “візьме участь у забезпеченні оборони України, захисту її територіальної цілісності в разі збройної агресії і конфлікту”. На його думку, армія і прикордонники з цими завданнями самі не впораються, оскільки чисельність Збройних сил зменшилася з 780 тисяч до 184 тисяч, а Прикордонні війська були перетворені на Державну прикордонну службу зі статусом правоохоронного органу.[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Небезпека повалення конституційного ладу, як це було в 1991 році при розвалі Радянського Союзу, або в 2004 році при помаранчевої революції, існує завжди[/stextbox]

Василь Грицак повідомив, що з президентом Януковичем і прем’єром Азаровим створення нового органу не обговорювалося, в той час як міністр внутрішніх справ вносив до тексту законопроекту свої пропозиції. Ініціативу регіоналів схвалили генерали міліції, керівники управлінь МВС, командування Внутрішніх військ.

“Маси виходять з покори у всьому світі – від Нью-Йорка до Каїра, адже існуюча політична система не в змозі впоратися з протестами в умовах економічної турбулентності. Україна – країна зі слабкою економікою і завищеними соціальними очікуваннями, тому тут можливі масові протести, повстання, заколоти”, – заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов. За його словами, така архаїчна структура як міліція, яку Україна успадкувала з радянських часів, не здатна забезпечити захист правопорядку в умовах масових протестів.

Те, що основним завданням нової Держслужби правопорядку буде захист влади від вуличних протестів, підтверджує і автор ініціативи. “Законопроект – ідеальний. Немає сумнівів, що Верховна Рада його підтримає. Він має всі шанси бути прийнятим в цілому, адже небезпека повалення конституційного ладу, як це було в 1991 році при розвалі Радянського Союзу, або в 2004 році при помаранчевої революції, існує завжди”, – заявив пан Грицак. При цьому регіонал повідомив, що 5 липня він зареєструє ще один законопроект про перетворення української міліції на поліцію.

Андрій Кіслов

Экономические известия

Переклад УкрРудПром за наводкою poyeliku

=================================

Це, ІМХО, є продовженням розмови про правоохоронну реформу. Раніше були розмови щодо появи в У. жандармерії. Але в нас яка країна, такий і теракт – хочуть замутити персональну охорону для їліти, наче приватних охоронних фірм владі мало.

Також звертає на себе увагу сумна тенденція щодо назв: Національна гвардія – Внутрішні війська – Державна служба охорони – Опрічніна?

Ще одне подумалося: мало глашатаю ЄДАПС мандата – він хоче стати ще й персональним захисником Гаранта, його Малютою Скуратовим?

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, червня 12, 2012 at 17:03 and is filed under ВІДЕО, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.