Єременко – другий ліворуч

Представляємо вашій увазі думку про український ринок Government Relations стороннього фахівця – джіарника “Роснано” Андрєя Єрєменка.

В Україні мені сподобався досить відкритий і предметний діалог, у тому числі з активною участю представників виконавчої та законодавчої влади. А головне, як здалося, щире бажання знайти консенсус, а не дебатувати заради процесу дебатів.

Не сподобалася тенденція (в пострадянському GR – Прим авт.) до фанатичного самовихваляння професії лобістів як “найбільш перспективної”. Від того, що ми тисячу разів це повторимо, вона затребуваною не стане.

Від російського ринку, на мій погляд, український ринок GR відрізняє кілька речей. Можливість відкритого діалогу з чиновниками і незначна, але тим не менш, деяка потреба влади у діалозі  є (російські чиновники далеко “в хмарах” і занадто зайняті вирішенням справ державної ваги).

Але це, втім, швидше через відмінності політичного устрою. Також в наявності – більш висока потреба українського суспільства у реальних змінах в принципах взаємодії держави і влади.

Тим не менш, в українців – трохи менший досвід і рівень розвитку GR-спільноти, хоча, можливо, більш сконцентрований.

Своїми завданнями бачу подальше сприяння у реалізації державної політики у сфері створення та розвитку наноіндустрії РФ і відповідної інноваційної інфраструктури.

На які ідеї надихнув мене GR-Конгрес? По-перше, тепер буду слідкувати за розвитком ринку лобізму на Україні. Принципові відмінності є, дуже цікаво, як будуть далі розвиватися успіхи.

По-друге, усвідомив обов’язковість участі в конгресах реальних представників влади, інакше діалоги виходять односторонніми і несуть мінімальне корисне навантаження.

По-третє, необхідно продовжити спілкування з українськими колегами і найближчим часом провести ще один подібний форум, але з уточненим порядком денного і більш широким і численним колом учасників.

Власна інформація

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Неділя, липня 8, 2012 at 12:37 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.