GR связи с государством
GR связи с государством

Мені здається, настав вже час продовжити знайомство читачів з першим на пострадянських теренах підручником 2012 року “GR связи с государством” (Government Relations), про який я писав дещо раніше.

Звісно, не варто забувати, щокнига написана на основі російських реалій, і мислення її авторів – теж не українське 🙂 , але, як виявилося, двадцять років не є вже таким строком, щоб різниця була разючою.

З дев’яти розділів і 34 складових, написаних 26 авторами, мені найбільше сподобалися параграфи (дещо раніше я читав, наприклад, доробок Толстих):

– 1.1. Метологические подходы GR-деятельности (Сморгунов) – у нього Беслан і 911 є доказом того, що держава як така потрібна;

– 2.3 “Власть и предпринимательство в России: историко-культурній аспект взаимоотношений” (Осипов);

– 3.1. Система ГЧП (Михеев);

– 6.1. Профессионализация GR-деятельности (Кулакова); 6.4. GR-деятельности (Бурикова) – про психологію докладно писалося в книзі Марини Толмачевой “Лоббизм по-русски”.;

Докладніше про джиар в РФ читайте тут.

– 7.1. GR-стратегия организации (Кулакова); 7.3. Формирование общественной поддержки (Ачкасова) – остання навіть згадує про флеш-моби і “мегафонное лоббирование маргиналов” на кшталт екологів; 7.5. Мониторинг (Попова) – класний текст, дуже практичний; 7.6. GR-коммуникации в процессе размещения государственного и муниципального заказов (Шерстобитов) – так само;

– Весь дев’ятий розділ – про СВБ (Ильичева, Мирошниченко, Якимец)…

В цілому, книга дуже нерівна – тут змішалися коні – люди. Але не жалію, що заплатив за неї гроші. Так, остання частина настільки фахово розповідає про КСВ (CSR), що мене навіть трішки заплутала.

А від сьомого параграфа (там про аналітику) тупо протащився…

Решта – не надто цікава і оригінальна.

Ще досить багато очєпяток, що трішки псує враженння. Втім, підручник – перший. Отже, поки він – найліпший…

Власна інформація

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, серпня 8, 2012 at 16:11 and is filed under Закордон, Київ, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.