Напьорстки з булавоюНапьорстки з булавою

Друзі, пропоную вашій увазі колоночку Дмитрія Васільєва, керуючого партнера Publicity Ukraine, на злободенну тему.

Останні дослідження Центру Разумкова засвідчили, що сьогодні більшість українців більше стурбовані власною економікою, ніж демократією. Що й нормально, адже своя сорочка ближче до тіла.

Мабуть, до цього числа входить більшість кандидатів у депутати, які, якщо не всі, то в більшості своїй врядчи дбають про демократію і розвиток країни, але, скоріше, про свій економічний добробут за рахунок країни та її ресурсів.

Адже всі ці люди з українськими паспортами вкладають чималі гроші у свої виборчі програми та кампанії, йдуть вони за списками або “мажорами” в округах. А для чого? Ну, явно не заради країни. А, закладаюсь, для того, щоб заробити у владі.

[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Якщо витягнути близько 600 від списочників і додати 400 мажоритарників, отримаємо близько мільярда доларів вкладених грошей в кампанії на нинішні вибори[/stextbox]Як вони будуть заробляти, це ми потім будемо дивитися.

А от, що вони зараз інвестують в масштабах країни, давайте прикинемо.

Отже, у нас в парламент потраплять 225 громадян України за списками і 225 – по мажоритарних округах. За ці місця будуть боротися до 10 партій. Якщо ми дуже грубо округлимо, то платоспроможними і прохідними будуть близько 5 партій. Там в середньому будуть десь по 50 осіб, яким пояснять, що вони прохідні і переконають заплатити за входження в списки. Місця в списках кошитують, за інформацією з публічних джерел журналістських розслідувань, від 1 до 10 мільйонів. Візьмемо в середньому 4000000 і помножимо на 50, суму помножимо на 5 партій. Вийде 1 000 000 000 доларів (який грубий підрахунок!) вкладених грошей. З них на реальні кампанії може піти 500 – 700 000 000 доларів.

Це від грошей, які прийшли від списочників.

Тепер підрахуємо вкладення мажоритарників.

По всій Україні цих людей може бути близько 800 на всіх 225 округах. За оцінками вони будуть вкладати від 300 000 до 3 мільйонів доларів у свої кампанії. Візьмемо консервативно на всіх середню цифру 500 000 доларів, які заплатить кандидат, або за нього заплатить зацікавлена особа. Помноживши на 800, отримаємо близько 400 мільйонів доларів.

Якщо витягнути близько 600 від списочників і додати 400 мажоритарників, отримаємо близько мільярда доларів вкладених грошей в кампанії на нинішні вибори. Це, звичайно, дуже грубий оцінний підрахунок, який може відрізнятися як в один, так і інший боки. Але параметри цифр схожі на реальні.

Якщо такі гроші вкладаються для того, щоб бути ближче до годівниці, уявляєте, які гроші потім звідти виймаються? Я не виключаю, що серед кандидатів, можуть бути і щирі патріоти країни, але все ж більшість йдуть, переслідуючи вигоди влади і грошей. А хто з цих людей нам вигідний при владі у вигляді соціальних програм і виплат, у вигляді кількості податків і зборів, у вигляді здатності залучити в країну міжнародні інвестиції, або тільки сприяють виводу грошей з країни, інше …, це покаже, кого ми просунемо в парламент.

Ну, а комусь ще пощастить заробити на виборах і відщипнути собі якийсь шматочок від цього мільярду, взагалі буде добре. От і я отримав кілька пропозицій для обслуговування на виборах, але їх взяти не вирішив: не смачні. Може, смачні ще вдасться роздобути в найближчі дні. А я, як і всі ми – хочу заробити більше 🙂

Выборы – доллары

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, серпня 13, 2012 at 17:08 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.