Андрій Скіпальський

Тут четверта частина розмови з Андрієм Скіпальським. Ось третя частина її. Тут ви можете прочитати першу частину, а другу – тут.

– Назвіть топ-5 найвпливовіших антитютюнових організацій.
– Я би перефразував – найдієвіші. Це Донецьк (КВУ), “Екологія і мир” в Криму. Наш партнер в Києві – це Інститут медіа права, Черкаси – “Паритет”. В Сумах – це “Сумська ініціатива”, Львівський прес-центр, Ужгородський прес-центр. В Києві дуже багато організацій. На рівні Києва я можу назвати десяток організацій, які активно брали участь. Це Всеукраїнське лікарське товариство, це Громадська рада МОЗ (це надзвичайно дієвий орган, керівник якого – людина з принципами лікаря, яка знає що це – зло!). Це Асоціація боротьби з інсультом. Це діабетична асоціація. Це Рух протидії наркоманії і наркозалежності. Я можу перераховувати тут всі ті організації, які тільки тут об’єднані словом “громадські організації”. Це ті, які реально виступали, ходили на пікети, писали листи, виходили на прес-конференції з ВООЗ (у них є окремий відділ з протидії тютюну).[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Професійні плани – це виконати закони про заборону куріння в кафе, барах та ресторанах, і про повну заборону реклами. Це – величезний шмат роботи. Тому, що виконати закон настільки ж важко, наскільки і його прийняти[/stextbox]

– Церкви допомагали?
– Як тільки ми до них звернулися, в 2010 році. Це роки два тому почалося, але завжди треба змобілізувати. Але ми працювали через міжфракційну депутатську групу “За духовність і моральність”, керівником якої є Павло Унгурян.. І через нього ми звернулися, і потім запросили священників на прес-конференцію, різних конфесій. І різні конфесії прийшли і та виступили проти реклами, і потім виступали і давали коментарі…

Ми ж апріорі – ідеалісти! Хоч кажуть, що загалом депутати самі не визначають, як голосувати. Але ми підходимо до ситуації, і підходили завжди, наче б то у нас розвинута демократія, і наче у нас депутати приймають самі рішення. І кожен депутат мав би отримати листівку, інформацію про той чи інший закон. Ми – ідеалісти, ми йдемо, нам так не то, що легше, нам хочеться думати, що так воно є. Ми розуміємо, що рішення по-різному формуються… Але ми старалися достукатися до всіх … і вода камінь точить! Листівки напередодні голосування, наприклад, отримували всі, не лише Чечетов чи Єфремов. Але листівка ця – на останньому етапі. Це коли перед голосуванням за два дні ми стояли пікетом. Але до того це – листи, сотні листів зі зверненнями з аналітикою, щоб тим, хто хоче розібратися, розібрався. Тим, хто не хоче – їх помічникам розібратися. І щоби ця тема звучала, щоби принаймні, розуміли що в Україні зменшується рівень поширеності куріння, що це – позитив, що це – чи не єдина соціальна сфера, де є позитивні зрушення!

– Соціальні мережі?
– Соціальні мережі ми використовуємо, але маємо використовувати краще. Ми мали б використовувати їх раніше, і питання людей. У нас є волонтери, але цим треба займатися фахово займатися, просувати…

– Скільки у вас людей?
– В нашій організації з контролю над тютюном працює 4 з половиною людини. Це бухгалтер на півставки, я як керівник, спеціаліст з адвокації, медіаспеціаліст і асистент проекту – офіс-менеджер. Ми ведемо всю роботу: від акцизів до реклами і картинок на пачках. Постійно моніторимо законодавчі зміни, тобто питання зараз стоїть не в тому, щоб прийняти (ще щось – Прим. Авт.), бо вже багато законів прийнято. А щоб не погіршити законодавство. Нам потрібно моніторити законотворчий процес щотижня, щоб бути в курсі які внести поправки, щоб убезпечити законодавство від змін, від погіршення.

– Які ваші “творчі плани”?
– Професійні плани – це виконати закони про заборону куріння в кафе, барах та ресторанах, і про повну заборону реклами. Це – величезний шмат роботи. Тому, що виконати закон настільки ж важко, наскільки і його прийняти.

Докладніше про конфесійний лобізм читайте тут

– То ви фактично будете як watchdog?
– Вотчдог – це влучно. Але перед цим ми будемо інформаційним таким аутріч центром для того, щоби всі люди знали, що стосується кафе-барів-ресторанів, і ресторатори, і офіціанти, і ресторатори, і курці, що з 16 грудня тут не палять! Що у вас є право, у вас є право, у вас є право, а у вас є обов’язок, ви маєте закону підкоритися. В принципі, якщо провести інформування всіх, то його виконання автоматично буде дуже високим, і це те, чим ми будемо займатися. Це – теж адвокація.

ЗАКІНЧЕННЯ РОЗМОВИ

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on субота, грудня 8, 2012 at 20:04 and is filed under Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.