Самогон
Самогон

До Держдуми 14 грудня 2012 року внесено проект базового закону про заборону збуту та виготовлення з метою збуту міцних спиртних напоїв домашнього вироблення (самогону).

Авторами ініціативи виступили депутати закзборів Єврейської автономної області, повідомили БІЗНЕС-ТАРС в апараті нижньої палати парламенту.

Автори мають намір чітко визначити, що таке самогон. Таким пропонується вважати “спиртні напої з вмістом етилового спирту більше 18% в обсязі готової продукції, одержані шляхом виморозки, перегонки або іншим способом відділення алкогольної маси від продуктів бродіння зерна, картоплі, буряків, цукру та іншої сировини, а також спиртовмісні рідини непромислового виробництва”. Однак до них не будуть відносити “вина, пиво та інші напої, виготовлені домашнім способом у вигляді лише природного бродіння”.

“На сьогоднішній день не врегульовано на федеральному рівні питання про притягнення до адміністративної відповідальності громадян за виготовлення з метою збуту та збут спиртних напоїв домашнього вироблення”, – йдеться в пояснювальній записці. У зв’язку з цим поширення самогону, а також спиртних напоїв, приготованих з спиртовмісної нехарчової продукції, в будь-який час доби, її придбання неповнолітніми “призводить до збільшення масштабів і темпу алкоголізації населення, що прямо пов’язано зі збільшенням кількості злочинів і правопорушень”, наголошується в ній . За даними авторів, більш 70% злочинів на побутовому ґрунті скоюється у стані алкогольного сп’яніння, у тому числі вбивства, умисні заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю, зґвалтування.

Про лобіювання в Росії докладніше читайте тут

Законодавці з Єврейської автономної області нагадали, що зараз в Кодексі про адміністративні правопорушення зараз передбачені штрафи у сфері виробництва і продажу алкогольної і спиртовмісної продукції. “При цьому суб’єктами правопорушень за даними статтями є посадові і юридичні особи, а також громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність, в той час як виготовлення і збут самогону та іншої спиртовмісної продукції здійснюється фізособами”, – звернули увагу вони.

Враховуючи це, одночасно внесеним супутнім законопроектом планується ввести штрафи для громадян за “виготовлення з метою збуту, збут міцних спиртних напоїв домашнього вироблення в розмірі від 3 до 5 тисяч рублів з конфіскацією виготовленої продукції і засобів виготовлення”.

Раніше Держдумі вже неодноразово пропонувалося боротися з самогоноварінням. Так, у 2009 році законопроект про п’ятитисячні штрафи за виробництво алкоголю з метою реалізації без ліцензії з конфіскацією виготовленої продукції, а також знарядь виробництва, вносив нині вже колишній депутат від “Справедливої ​​Росії” Геннадій Гудков. У минулому році з по суті аналогічною цій ініціативою виступали калінінградські законодавці.

Між тим, минулого року Держдума прийняла резонансний “антиалкогольний” закон, який прирівнює (з точки зору обмежень) пиво до алкоголю і покликаний “створити чіткий і прозорий механізм щодо державного регулювання галузі”.

БІЗНЕС-ТАРС

Tags: , , , ,

This entry was posted on Вівторок, грудня 18, 2012 at 18:35 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.