Сповідь українського лобіста

Яка до біса різниця, якими шляхами ми йдемо до мети?

Ми працюємо в поті чола по 63 години на тиждень, ми зрізаємо кути, оскільки знаємо, що переможців не судять.

Так, Нас не багато, але Ми – одні з тих професіоналів, чия робота полягає у забезпеченні демократії в Нашій країні.

Ми представляємо інтереси клієнтів в Раді, Кабміні, Адміністрації президента. Ми забезпечуємо виконання законів і працюємо з законодавцями для прийняття потрібних громадянам та Державі законів! І, знаєте, я хочу подивитися в очі тим колегам, які будучи юристами, а не рідко і професійними Адвокатами, кричать в усі рупори: “Де починається суд – там закінчується лобіювання”.

У реаліях нашої величної України і вертикально-інтегрованого державного управління, адміністративне судочинство є одним з найбільш ефективних інструментів лобіювання. Саме тому лобіювання в Україні здійснюється в основному юристами. І давайте нарешті визнаємо, що українське лобіювання, це не лобіювання в США, Канаді, Угорщині, Німеччині чи навіть Росії, це виключно українське лобіювання. Ті методи, які неможливі в США – ефективно працюють в Україні і те, що дико для Нас, без проблем реалізується в Росії.

Може вже вистачить асоціювати нашу роботу з корупцією? Адже Ми працюємо виключно в межах правового поля. Так, Ми легко, з першого прочитання закону чи іншого нормативно-правового акта, бачимо не менше 10 – 15 лазівок, які дають місце для маневру Нам і Нашим клієнтам. Нас цьому вчив досвід. Невже це наша проблема, що українське законодавство не є ідеальним? Або Ви, шановні читачі, про це чуєте вперше? Та й чи не Ви ввели в ужиток фразу: “Закон – як дишло, як повернеш, так і вийшло”?

Так дайте Нам можливість якісно і професійно виконувати Нашу роботу! Нам з вами потрібен закон, який регулюватиме Нашу професію і профспілка, яка буде вимагати від Нас високого рівня професіоналізму.

Сьогодні Конституція гарантує громадянам України свободу написання колективних та індивідуальних звернень до органів державної влади, закони зобов’язують чиновників у визначений законом термін давати відповіді громадянам і реагувати на їх звернення. Скажіть, це виконується? Ви часто отримуєте адекватні й повноцінні відповіді на Ваші звернення?

Лобісти ж, у свою чергу, планують виділяти не менше 10% свого робочого часу, для безкоштовного представлення ваших інтересів, інтересів громадських організацій, які не можуть оплачувати гонорари лобістів.

Нам потрібна ваша підтримка, оскільки ви, як і Ми віримо в розвиток України, української політики і української економіки.

Сьогодні рівень корупції та “рєшалова” в Україні перевершує всі межі. Ці люди називають себе лобістами, хоча про лобіювання вони чули лише у фільмах і медіа. Ці люди, які лобіюванням називають перенесення грошей від бізнесмена до чиновника, не можуть вважатися лобістами. Це “рєшалово”, яке не тільки не приносить своїх результатів, оскільки рішення прийняті під тиском преса грошей – тимчасові, але і паплюжить чисте ім’я професії лобістів. І з цим квазілоббіюванням боротися належить Нам і органам прокуратури.

Слід ввести відкрите законодавче регулювання Нашої діяльності. Слід ввести Єдиний реєстр лобістів та лобістських об’єднань, в який будуть вноситися дані про лобіста, дані про клієнтів, і суми наших гонорарів. Даний реєстр має бути відкритим для всіх користувачів мережі Інтернет, щоб ви могли також здійснювати контроль нашої діяльності.

Ні для кого не секрет, що виборчі фонди політичних партій формуються не на 100% з членських внесків партійців. Аналогічна ситуація і з кандидатами по мажоритарних округах.

У зв’язку з цим, слід обов’язково передбачити можливість фінансування виборчих кампаній партій і депутатів – мажоритарників. Ми впевнені, що дані про суми фінансової підтримки виборчих кампаній повинні публікуватися на персональній сторінці кожного з мажоритарних кандидатів. Але слід також забезпечити, щоб гроші даних фондів могли бути використані виключно на виборчі кампанії. І якщо кандидат у депутати не виграє вибори чи не витрачає всі ресурси на кампанії, щоб залишкові фінансові ресурси переводилися на користь державного бюджету України.

Нам слід об’єднати Наші з Вами зусилля, щоб досягти процвітання України.

Від редактора: Цей суб’єктивний анонімний текст я отримав в ніч на 19 грудня 2012-го від анонімного facebook-рахунку Rikhard Lobbyist. В ньому немає жодної крамоли, лише крик душі. По висловлених думках видно, що автор дійсно є практиком з певним фідбеком за плечима…

Tags: , , , ,

This entry was posted on Четвер, грудня 27, 2012 at 20:15 and is filed under Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.