Пиво InBev в США

Мін’юст США знайшов в документах InBev свідоцтва того, що компанія збиралася диктувати ціни споживачам, пишуть Ведомости.

Мін’юст США подав до федерального суду округу Вашингтон позов про заборону викупу найбільшим у світі бельгійським пивоварним концерном Anheuser-Busch InBev 50% мексиканської Grupo Modelo, виробника популярного в США імпортного пива Corona і найбільшого пивовара Мексики. На думку регуляторів, угода обмежить конкуренцію на ринку США і призведе до зростання витрат споживачів. Рішення зруйнувало акції Grupo Modelo майже на 7%. Акції пов’язаної сторони угоди обсягом $ 20,1 млрд, виробника вина і міцних спиртних напоїв Constellation Brands Inc. впали на 17%.

Ринок США контролюють два пивовара – InBev з брендами Bud Light і Budweiser, і MillerCoors з Coors Light. Modelo третя з великим відривом – у неї лише 7% ринку, проте разом з InBev ця частка збільшиться до 46%, пише The Wall Street Journal. Мін’юст стверджує: із внутрішніх документів InBev “випливає, що компанія серйозно побоюється конкуренції з боку преміальних брендів, у тому числі Modelo, що завадило б підвищувати ціни”. Міністерство вказує, що в минулому, коли InBev піднімала ціни на пиво, MillerCoors зазвичай робила так само, а Modelo пручалася підвищенню.

Представники InBev і Modelo заявили, що будуть “люто” відстоювати угоду в судах. У разі її розірвання Modelo отримає $ 650 млн компенсації, випливає з угоди компаній, підписаного в червні 2012 р.

Про пивне лобіювання докладніше читайте тут

До нинішньої угоди InBev належало 50% статутного капіталу Modelo, але тільки 43,9% голосуючих акцій. Їх InBev отримала при злитті з Anheuser-Busch Cos. у 2008 р. Та угода обсягом $ 52 млрд виявилася наймасштабнішою в історії світової пивоварної індустрії. Якщо повний викуп Modelo відбудеться, це буде черговий крок по консолідації пивоварної галузі. У квітні минулого року бразильський підрозділ AB InBev домовилося про покупку Cerveceria Nacional Dominicana за $ 1,2 млрд. Тоді ж пивоварний холдинг Molson Coors Brewing повідомив про покупку StarBev (Staropramen, Ozusko та ін) за 2,65 млрд євро. В кінці 2011 р. SABMiller підписала угоду про покупку австралійської групи Foster’s за $ 9,9 млрд.

За даними Euromonitor, InBev займає 18,3% світового ринку і управляє портфелем більш ніж з 200 торгових марок, включаючи Budweiser, Stella Artois, Beck’s, «Клинское» і «Сибирская корона». AB InBev належать вісім заводів у Росії і три в Україні.

Ведомости

Tags: , , ,

This entry was posted on Понеділок, лютого 25, 2013 at 21:56 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.