Сігал і Рогозін
Сігал і Рогозін

Зірка бойовиків, фітнес-гуру, активіст з прав тварин і прихильник Далай-лами Стівен Сігал може отримати ще й титул “зброярськго лобіста”, якщо Росії вдасться домогтися свого, пише Джон Хадсон для Foreign Policy.

Віце-прем’єр країни Дмитро Рогозін офіційно попросив зірку східних єдиноборств пролобіювати скасування обмежень на продаж російської стрілецької зброї в США.

“Думаю, що Ваш авторитет і зв’язки в американському істеблішменті допоможуть вирішити цю проблему”, – сказав Рогозін, як передає The Moscow Times.

Кремль дійсно має це на увазі: Рогозін сказав, що його питання відноситься до американського закону, який дозволяє колишнім радянським країнам експортувати мисливські та спортивні рушниці в США, але не молодше 1996 року.

Росія вважає закон несправедливим, оскільки він дозволяє лише експорт зброї, виробленої до 1996 року, і відноситься не до всіх видів рушниць.

Це обмеження, за словами Рогозіна, “б’є по наших виробниках”.

Мабуть російський збройовий завод Іжмаш бачить можливість побільше заробити у разі зняття обмежень, хоча США вже імпортують близько 80% його спортивної та мисливської зброї. Що ж, це непоганий спосіб.

І хоча, можливо, думка про те, що зірка фільму “В облозі” лобіюватиме інтереси Кремля, викликає у вас усмішку, це не перший випадок їх спільної роботи. Минулого тижня Сігал разом з Путіним з’явився на заході, який просуває фізичне здоров’я в Росії. Згідно данних газети Guardian, “бойовики за участі Сігала популярні в Росії, а сам він кілька разів зустрічався з президентом”.

Тим часом, заборона на штурмову зброю виключена із законопроекту про обмеження обігу зброї, розроблюваного в Сенаті США, пише The New York Times. Пункт про заборону було знято за рішенням лідера сенатської більшості демократа Гаррі Ріда (Harry Reid), пише Лента.ру.

За словами Ріда, він прийняв таке рішення заради схвалення законопроекту. Як вважає сенатор, якби в документ включили пункт про заборону штурмової зброї, він був би відхилений, бо відмова від цього виду зброї підтримує недостатня кількість сенаторів. Інші передбачені в законопроекті обмежувальні заходи користуються підтримкою більшості.

Автор ідеї заборони штурмової зброї сенатор Дайен Файнстайн (Dianne Feinstein) заявила, що не відмовляється від своєї позиції і буде і далі домагатися введення заборони. Зокрема, у неї буде можливість запропонувати таку заборону у вигляді поправки до розробленого законопроекту.

Вона також висловила розчарування у зв’язку з рішенням Сенату, яке по суті означає, що шанси провести заборону в законопроект зведені до нуля. “Була надія, що Конгрес прислухається, але він, схоже, слухає тільки Національну стрілецьку асоціацію”, – цитує слова Файнстайн The Los Angeles Times.

Про зброярське лобіювання докладніше читайте тут

Законопроект про обмеження обігу зброї повинен бути представлений на голосування в Сенаті США у квітні 2013 року. Він передбачає посилення покарання за купівлю зброї з метою його перепродажу особам, які не мають права купувати його самостійно. Це незаконно і зараз, проте новий законопроект переведе злочин у категорію тяжких.

Розробка заходів, спрямованих на посилення контролю за продажем зброї, почалася в США за дорученням президента Барака Обами після стрілянини в Ньютауні. В кінці 2012 року в середній школі Ньютаун «Сенді Хук» 20-річний Адам Ленза застрелив 26 людей, у тому числі 20 дітей. Цей випадок став другим за кількістю жертв у США після стрілянини в Віргінському політехнічному інституті в 2007 році.

Foreign Policy
Лента.ру

Tags: , , , , , , , ,

This entry was posted on субота, травня 18, 2013 at 12:31 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.