Президент Франції Франсуа Олланд.

Софі Куаняр відповідає на 100 питань про франкмасонство, а також говорить про організацію, ритуали, внутрішню боротьбу та видатних діячів цього руху протягом більше трьох століть.

Уривок з книги “Франкмасони” (Les Francs-maçons) переклали “ИноСМИ”.

Чи багато франкмасонів в оточенні Франсуа Олланда?

Так, причому сьогодні їх навіть більше, ніж у попередніх урядах: членами масонських лож є глави трьох з чотирьох ключових міністерств. Небувалий випадок для П’ятої Республіки.

Міністр внутрішніх справ Манюель Вальс (Manuel Valls) не робить таємниці з того, що ще в молодості вступив до “Великого сходу Франції” (GODF). Міністр юстиції Крістіан Тобіра (Christiane Taubira) належить до Великої жіночої ложі Франції (GLFF). Міністр Оборони Жан-Ів Ле Дріан (Jean-Yves Le Drian) вже давно є членом GODF. Міністр заморських територій Вікторен Люрель (Victorin Lurel) у свою чергу офіційно визнає, що є в GODF, куди він вступив ще в 1980-х роках а Гваделупі.

Під час президентської кампанії саме він супроводжував кандидата Франсуа Олланда на закриті збори Великого сходу Франції на вулиці Каде. Цій організації дісталася левова частка портфелів, тому що в її рядах числяться також міністр праці Мішель Сапен (Michel Sapin), міністр бюджету Жером Каюзак (Jérôme Cahuzac), відповідальний по зв’язках з парламентом Ален Відал (Alain Vidalies) …

Прем’єр-міністр Жан-Марк Еро (Jean-Marc Ayrault) не входить до числа присвячених, але в його оточенні завжди налічувалося чимало представників братії, як в мерії Нанта, так і серед радників у Матіньонському палаці, до яких відноситься, наприклад, директор кабінету Крістоф Шантепі (Christophe Chantepy). На посаді мера Нанта в лютому 2008 року йому вдалося провести через муніципальну раду субсидії обсягом в 400 000 євро: офіційно ці кошти призначалися для “різних потреб бюджетного та фінансового характеру”. Насправді два переклади по 200 000 євро були спрямовані “Братській” асоціації соціальних досліджень, що займається двома місцевими храмами Великої ложі і Великого сходу Франції.[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Великому сходу Франції вдалося домогтися прийняття його пропозиції про уроки світської моралі в школах, проте він так і не зміг провести поправки до Конституції. Хоча кандидат Олланд включив у свою виборчу програму ініціативу про включення до Конституції основоположних принципів закону про світську державу 1905 року, він відмовився від неї після обрання[/stextbox]

(…)

Великому сходу Франції вдалося домогтися прийняття його пропозиції про уроки світської моралі в школах, проте він так і не зміг провести поправки до Конституції. Хоча кандидат Олланд включив у свою виборчу програму ініціативу про включення до Конституції основоположних принципів закону про світську державу 1905 року, він відмовився від неї після обрання. Справа в тому, що таке рішення означало б перегляд чинного з часів Наполеона режиму в Ельзасі та Лотарингії: два цих регіони не входили до складу Франції в 1905 році, коли був прийнятий закон про відділення церкви від держави.

В якості примирливого жесту в грудні 2012 року президент оголосив про створення Центру світського суспільства, про яке говорив ще Жак Ширак під час перебування головою держави.

(…)

Чому в Міністерстві внутрішніх справ стільки франкмасонів?

Вся справа в старій традиції, висхідній до тих часів, коли поліцейських інспекторів відправляли в ложі для спостереження за засіданнями. Ті у свою чергу самі ставали справжніми масонами і набирали нових прихильників у своєму професійному середовищі.

Хоча міністр зовсім не обов’язково повинен бути масоном, він зазвичай набирає в співробітники членів ложі, щоб отримати доступ до потрібних зв’язків у потрібний момент. Масона для посади директора кабінету зазвичай можна без зусиль знайти серед префектів.

Про масонське лобіювання докладніше читайте тут

Як би то не було, міністри приходять і йдуть, а чиновники залишаються на своїх місцях. Ось чому найбільш значущі фігури зовсім не обов’язково знаходяться у всіх на виду. Так, наприклад, для призначень потрібно широкий консенсус профспілок і високопоставлених чиновників. Коли тих і інших пов’язують узи братерства, атмосфера стає помітно кращою.

Особливо велике число масонів серед комісарів поліції: щонайменше один з чотирьох. Але що відбувається, коли на стіл до поліцейського потрапляє справа, в якій замішані масони? Йому слід відмовитися від неї, щоб уникнути підозр у упередженості. Проте, нічого подібного ще ніколи не траплялося.

“ИноСМИ”

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, липня 11, 2013 at 08:38 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.