Соціальний капітал.

Першу частину матеріалу “Цінні зв’язки” читайте тут. А другу – тут.

Соціальний капітал і Україна

Складові соціального капіталу такі: цей стан позичання – очікування (я тобі зробив послугу – того ж очікую і від тебе в майбутньому); неформальні соціальні норми, традиції (в законодавстві не закріплено принцип “баш-на-баш”); обмін корисною інформацією.

У що ж можна конвертувати соціальний капітал? Вище вже писалося що в знання, титули, фінансову вигоду. На цьому, до речі, дуже сильно зав’язаний процес лобіювання органів держвлади у всьому світі. Тому і віддається перевагу людям з досвідом державної служби не менше трьох років (включаючи керівну посаду – не менше року).

До речі, у лобістів, як і в політиці – чим старше, тим солідніше.

А при розумному використанні ваш СК лише зростає – в цьому, до речі, і виявляється його відміна від капіталу фінансового. При інтенсивному використанні можна отримати непогану соціальну ренту, яка в нормальному суспільстві може конвертуватися в пости і владу – було б бажання. Існує і в певному вигляді страховка для “нецільового використання” СК: це колективні санкції проти порушника, наприклад, бойкот.[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Якщо серед опонентів влади поширюється атмосфера недовіри, то її дуже легко використовувати для того, щоб будь-які непорозуміння між ними представити як умисний саботаж або роботу на ворога[/stextbox]

До речі, якщо вже застосувати поняття соціального капіталу до сучасної політики пострадянських держав, то спецслужби із задоволенням використовують прийом розпилення СК всередині міцних спільнот, опозиційних владі. Робиться це старим як першородний гріх способом.

Про державну службу докладніше читайте тут

Слово історику Володимиру В’ятровичу: “Секретні служби свідомо поширюють інформацію про всюдисущу агентуру, якою нібито просякнуті лави опозиціонерів. Таким чином вони не тільки змушують своїх опонентів витрачати час і зусилля на безплідні пошуки ворогів у своїх низках, а й змушують їх повірити у всемогутність спецслужб. Якщо серед опонентів влади поширюється атмосфера недовіри, то її дуже легко використовувати для того, щоб будь-які непорозуміння між ними представити як умисний саботаж або роботу на ворога. Поступово головним стає внутрішній фронт боротьби з “агентами”, а зовнішні вороги відсуваються на задній план. Владі залишається тільки спостерігати за повільним, але безперервним процесом колапсу опозиції, перетворенням потенційно небезпечної зірки на чорну діру”.

Практичні поради щодо створення соціального капіталу

– Будь відкритим та чуйним, “і добро тобі колись вернеться”;
– Регулярно запитуй в улюблених друзів про їхнє здоров’я;
– Не соромся питати у людей те, що тобі потрібно. За попит грошей не беруть;
– Не забувай поповнювати запас своїх візитівок, і просто не забувай їх вдома. Сотні картонок з твоїми координатами тобі вистачить на місяці і навіть роки соціальної активності;
– Думай над створенням стратегічних зв’язків – на майбутнє;
– Не пліткуй про інших, будь толерантним і “фільтруй базар” у соцмережах і реальному житті;
– Після формальних заходів приділи час і неформальному спілкуванню;
– Записи потрібного тобі контакту в соцмережах коментуй виважено і по суті, щоб він не кривився, читаючи твої слова. І не будь нав’язливим;
– Не забувай завжди сказати “спасибі”. Від тебе не убуде;
– Завжди виконуй дані обіцянки! Люди це цінують і пам’ятають…

Власний матеріал

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on Субота, вересня 28, 2013 at 19:38 and is filed under Закордон, Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.