Перший металевий пістолет (3d-печать).
Перший металевий пістолет (3d-печать).

Готуйтесь, зброярські лобісти – у США вже надрукували самозарядний M1911, пише Хабрахабр.

Це працююча копія самозарядного пістолета M1911, розробленого Джоном Браунінгом. “Ствол” стояв на озброєнні армії США з 1911 по 1985 рік.

Інженери з техаської компанії Solid Concepts вперше в світі надрукували металевий пістолет. Вони зробили це для демонстрації можливостей сучасного промислового 3D-друку і зовсім не ставлять за мету зробити технологію доступною у кожному домі. Хоча, рано чи пізно це неминуче станеться.

Для демонстрації був виготовлений культовий пістолет M1911 від зброярів Browning. Це перший самозарядний пістолет, який почали використовувати в армії США, до цього у них були тільки револьвери.

Деталі пістолета виготовлені методом прямого лазерного спікання металу (DMLS – direct metal laser sintering), таким же методом, який використовує NАSА для друку деталей ракетних двигунів. Тільки пружинки були виготовлені окремо. Після друку деталі були відполіровані і підігнані одна до одної вручну.

Під час випробувань пістолет довів високу точність стрільби.

Цей ролік, до речі, вже переглянуло більше 3,5 мільойнів осіб 😉

Представники компанії говорять, що надрукували пістолет не для того, щоби зробити цей процес більш дешевим і доступним кожному бюргеру, а просто, аби продемонструвати надійність деталей, виготовлених методом DMLS.

Обладнання для друку по металу не купиш дешевше 10000 доларів, що більшість ентузіастів 3D-друку не можуть собі дозволити. Сама компанія Solid Concepts використовувала ще дорожчий промисловий принтер.

Промислове DMLS обладнання

Компанія Solid Concepts володіє ліцензією на виготовлення зброї і обіцяє протягом п’яти днів виготовити і вислати покупцю комплект 3D-деталей для складання пістолета. Природно, зробити покупку може тільки громадянин США, який має відповідний дозвіл.

Докладніше про лобіювання і зброю можна почитати тут

Гадаю, NRA буде задоволена таким винаходом – зброя стає ще ближчою до народу.

Хабрахабр

P.S. Нагадаю, що в Україні є свої зброярські лобісти – УСА…

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, листопада 11, 2013 at 10:31 and is filed under ВІДЕО, Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.