Олександр Лукашенко говорить.

Білоруські спецслужби покривають незаконний бізнес диктатора і його наближених, передруковує веб-сайт “Хартія’97” ИноСМИ.

У листопаді минулого року головою КГБ був призначений генерал -майор Валерий Вакульчик, який до цього очолював Слідчий комітет. Протягом декількох років він вважається правою рукою старшого сина президента Віктора Лукашенка, який, у свою чергу, неофіційно курирує всі силові структури.

Вони разом працювали ще в Оперативно-аналітичному центрі (ОАЦ) – створеній у 2008 році спецслужбі, відповідальній за аналіз і контроль інтернету. Виконання Вакульчиком функцій “наглядача” за найважливішими справами КГБ і прокуратури гарантує людям правителя безкарність за використання “сірих” схем, пише forsal.pl у статті “Мафіозі Лукашенко контролює свій бізнес за допомогою КГБ” (переклад charter97.org).

Завдяки цьому білоруській владі вдається уникнути виникаючих час від часу ситуацій, коли амбітні прокурори випадково відкривають таємниці сім’ї Лукашенка та наближених до нього олігархів. Прикладом була справа слідчого Світлани Байкової, яка отримала термін за надмірну старанність в розкритті корупційних механізмів на державному кордоні.

Але білоруська влада займається не тільки митними махінаціями. Інший син диктатора Дмітрій Лукашенко, який формально є лише главою “Президентського спортивного клубу”, контролює наповнений 8-12 мільйонами доларів фонд Лукашенка, в який надходять не тільки субсидії з бюджету, але і прибуток від азартних ігор, торгівлі зброєю, виробництва сигарет і “штрафів”, що стягуються з бізнесменів.

У лобіюванні інтересів Лукашенко допомагають близькі до нього олігархи: Юрій Чиж, Анатолій Тернавський, Віктор Шевцов, в “Трастбанку” якого Саддам Хусейн відмивав гроші від незаконно проданої нафти, зайнятий торгівлею зброї Володимир Пефтієв, до фірми якого навіть була влаштована дружина Віктора Лукашенка Лілія.

Про білоруський лобізм докладніше читайте тут

Раніше повідомлялося, що Шевцов був арештований у зв’язку з тим, що “бізнесмен” затаїв частина загального прибутку, але після виплати відкупу він повернувся до лав. Тому КГБ під начальством Вакульчика та інші спецслужби шукають подібні випадки в оточенні Лукашенка, тобто просто стережуть гроші білоруського правителя.

ИноСМИ

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, листопада 14, 2013 at 09:33 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.