Фармацевтичні гроші.

За оцінкою газети The Guardian, фармацевтична промисловість витрачає на лобіювання інтересів своїх постачальників більше коштів, ніж будь-яка інша галузь економіки США, пише “ФармВарта”.

Причому фармацевтичні компанії звинувачуються не просто в надмірному використанні медикаментозних засобів для розширення ринку, а й у наданні недостовірної інформації самим медикам, які виписують хворим дорогі ліки, хоча існують альтернативні варіанти, дешевше і ефективніше.

Щорічний обсяг світового ринку ліків оцінюється в середньому в $640 млрд. Ця галузь залишається однією з найприбутковіших, з рентабельністю продажів на рівні 20-25%.

У США фармацевтичні компанії стали об’єктом серйозної критики за спроби нав’язати населенню “нові хвороби” і, відповідно, необхідність покупки нових ліків. Також стало відомо про шантаж впливовими фармацевтичними промисловцями лікарів і медичних установ за допомогою торгових представників.

При цьому фармгіганти не розробляють препаратів, які дійсно необхідні хворим людям. У США існує програма з фінансування досліджень в галузі лікування особливо важких і рідкісних хвороб. Через те, що вартість розробок ліків проти таких недуг є дуже високою, влада готова спонсорувати приватних фармацевтів за відповідну роботу. Але великі компанії не приділяють значної уваги таких пропозицій.

Про лобіювання у фармацевтичній галузі докладніше читайте тут

За даними The Guardian, на оплату роботи своїх представників з медичними установами фармацевтичні компанії щорічно направляють близько $5 млрд. Справа в тому, що медичні працівники та практикуючі лікарі є, іноді самі того не підозрюючи, найважливішими гравцями на фармацевтичному ринку. Саме вони виписують рецепти, що визначають, якими ліками будуть користуватися пацієнти.

Виходить, що вплив на лікарів стає ключовим елементом процесу продажів рецептурних препаратів. Невелика американська фармацевтична компанія, приміром, має у своєму розпорядженні штатом в 1500 торгових представників, а у великих корпораціях цей показник сягає десятків тисяч людей.

“ФармВарта”

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Четвер, листопада 28, 2013 at 21:12 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.