Моргулис - лоббист Януковича и Лукашенко.
Моргулис – лобіст Януковича, Лукашенко.

Поки на фронтах #Євромайдану всередині України затишшя, протистояння пересунулося до лоббі Брюселю та Вашингтону.

Одним з його фігурантів виступає “бивший наш” письменник і протестант, голова фонду Spiritual Diplomacy (“Духовная Дипломатия”) Михайло Моргуліс (Михаил Моргулис). Чому я так гадаю? Тому кілька причин.

Спочатку в інформаційному просторі кілька днів тому з’явилася неперевірена інформація УП (з ФБ Мирослави Гонгадзе) про те, що зокрема видна регіоналка Олена Бондаренко була позбавлена права в’їзду до США.

Заперечивши дією, Бондаренко таки дісталася днями берегів Америки. Про це пише Kyiv Reagan Fascell Democracy Fellow Сергій Лещенко, який ймовірно закордоном займається контрлобіюванням “регіоналів”, спочатку (3.2.14): “З того, що відомо на цю хвилину – регіонал Олена Бондаренко може і прилетіла до США, але у Вашингтоні її немає. Як довідався, розповім пізніше. У американській столиці на неї очікують завтра під вечір. Де вона зараз – не знаю. Якщо в Нью-Йорку, то це теоретично може пояснювати версію про спеціальну візу для відвідин інституцій ООН. Сподіваюсь, згодом це стане відоме.”

Згодом він додає (5.2.14): “Близько 18 години вівторка депутат-регіонал Олена Бондаренко заселилася в готель Hilton у Вашингтоні. У четвер в цьому ж готелі відбудеться “молитовний сніданок” в присутності президента Обами та кількох тисяч інших гостей. Номер Олени Бондаренко заброньований до п’ятниці.”

Сьогодні він же зазначає: “Як доповідають джерела, до Вашингтона на “молитовний сніданок” прибув Сергій Клюєв з дружиною. Також тут Бондаренко, очікують на приїзд Герман, але поки не точно. Може, якщо США все-таки допустили їх на територію США, тепер варто просити Обаму не випускати їх за межі Америки?”

Цікаво, що у проміжку в стеженні за видними регіоналами Лещенко розповідає про пікетування українцями Podesta Group.

Відомо, що на молитовний сніданок, не зважаючи на заборону спікера Володимира Рибака поїхала і Ганна Герман. Проте, не поїхала Леся Оробець.

Релігійна журналістка Олена Кулигіна навіть десь дістала і вчора оприлюднила список можливих гостей з України на цьому молитовному сніданку.
1. Артеменко Юрій Анатолійович + дружина (Dep. Minister of Tourism)
2. Бондаренко Олена Анатоліївна (Party of Regions)
3. Клюєв Сергій Петрович+ помічниця (Інна Маєвська) (Party of Regions)
4. Бережна Ірина Григорівна (Party of Regions)
5. Полочанінов Володимир Геннадійович (Batkivshtyna)
6. Петренко Микола Миколайович (Batkivshtyna)
7. Горошкевич Олександр Сергійович+ дружина (Former Party of Regions Deputy)
8. Швець Віктор Дмитрович+ дружина (Batkivshtyna)
9. Патріарх Філарет (УПЦ КП)
10. Блаженнійший Святослав (УГКЦ)
11. Унгурян Павло Якимович+ дружина (Batkivshtyna)
12. Комендант Григорій Іванович (Religios Representative – Baptist)
13. Оробець Леся Юріївна (Batkivshtyna)
14. Медуниця Олег В’ячеславович (Batkivshyna – Independent?)
15. Путілов Андрій Станіславович+ дружина (Udar)
16. Шульга Володимир Петрович (Batkivshtyna)
17. Павелко Андрій Васильович (Front Zmin – allied with Svoboda/Batkivshtyna)
18. Соколов Михайло Володимирович+ дружина (Batkivshtyna)
19. Орєхов Сергій Миколайович (? – Donetsk)
20. Костицький Василь Васильович (Lawyer, Chair of Bar, unaffliliated?)
21. Суркіс Григорій Михайлович+дружина (Soccer)
22. Соболєв В’ячеслав Олександрович (Naftagas – was Tymoshenko Bloc)
23. Співаков Гліб Олександрович+ дружина (Journalist)
24. Черенков Михайло Миколайович (Rector Donestk Christian Univ.)
25. Гавриш Олег Іванович (Mainstream Media director)
26. Яцура Галина Василівна (перекладач)

***

А сьогодні з’являється інтерв’ю Моргуліса не де-небудь, а у газеті “Московский комсомолец”.

Там цей протестантський захисник диктаторів та радник расиста Джессі Хелмса зазначає зокрема: “Йде боротьба за нову владу. У цю боротьбу вкладають величезні гроші. У боротьбу включилися олігархи Фірташ, Пінчук, Порошенко. Вони добре підготувалися. Де це бачено, щоб всі ЗМІ України належали противникам влади? Всі телеканали, всі тиражні газети! … Україна ласий шматок, і багато хто хоче нею керувати. За допомогою своїх та іноземних фахівців, сучасними політико-технологічними засобами заводять молодь, закликають боротися на барикадах. Все це для того, щоб поставити ту владу, якій можна підказувати рішення і на яку можна надавати тиск”

Укупі з повідомленнями про молитовний сніданок у Вашингтоні розмова з Моргулісом навела мене на думку, що “Духовна Дипломатія” отримала чималеньке замовлення – адже ж впливати треба не лише на республіканців з демократами, а й на наших емігрантів…

***

Про цього конфесійного лобіста минулого року я писав наступне.

“Напівюмористичною новиною про прийом Віктором Януковичем керівників племен корінних народів Америки провладні ЗМІ для чогось спробували забити червневий інформаційний простір України. Організатором візиту виступив колишній наш співвітчизник, партнер Сандея Аделаджі в США, письменник Михайло Моргуліс.

На InVictory Моргуліс свого часу захищав, і достатньо, агресивно Сандея Аделаджу. А у 2010-му вплутався в новий скандал, заявивши – sic! – від імені всіх християн, що останні на той момент вибори в Білорусі були легітимними.

Проте все переплюнула історія просування на Заході результатів президентських виборів у Білорусі. Існує навіть відеодоказ того, що робив лідер “Духовної дипломатії” (наразі відео видалене – Прим. Авт.). Моргуліс зокрема там говорить: “Мільйони християн американців передають привіт білорусам і моляться за Лукашенка“.

Докладніше про конфесійний лобізм можна прочитати тут

Цей же чоловік в інтерв’ю каже: “Не бачу, щоб це було з-під палиці. Навпаки, набагато менше байдужості, ніж на минулих виборах … Розумієте, немає раю на землі, але в Білорусії люди не виглядають покинутими… Так, більшість з тих, з ким я говорив, голосують за Лукашенка, хоча кілька років тому були проти. Вони не хочуть свободи, в якій їх ніхто не захищає. Лукашенко геніальний політик.” No comments.

Існує також інформація, що політики правлячої в Україні партії зверталися за лобістськими послугами до Моргуліса, щоб той зміг привезти їх на щорічний молитовний сніданок в Білий дім, до Барака Обами.

І цьому лобістові невтямки, що українська еліта супроводила історію з індіанцями сардонічним сміхом і приказками по типу: “Так це знову протестанти відіжгли?!”

Власна інформація

P.S. З’явилися данні про антикорупційні grassroots на Білий дім, спрямовані проти провладної частини української делегації

P.P.S. За моєю інформацією, брати Клюєви походять з відомої донбаської протестантської родини. Знаючі люди подейкують, що Андрій та Сергій Миколайовичі навіть відвідували недільну школу за радянських часів, коли їх дідусь був одним з керівників “нетрадиційної” громади…

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, лютого 6, 2014 at 17:05 and is filed under Закордон, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.