Олександр Попов і Алла Шлапак.
Олександр Попов і Алла Шлапак.

Представляю вам, друзі, ще один текст нашого оглядача Світлани Тараторіної, лідера ГО “Громадський Контроль Києва”.

Думка авторів не завжди збігається з точкою зору редакції “Коридорів влади”.

На минулому тижні кияни нарешті отримали нову столичну владу. Ця подія мала трапитися ще навесні 2013 року. Проте, колишній мер Черновецький домігся рішення Конституційного суду і фактично відтермінував вибори до 2015 року.

Тоді, напередодні 2010-го, Леонід Михайлович насолоджувався результатами вдалої афери. Для своєї команди він здобув додаткові роки правління, натомість зіграв злий жарт з новообраною владою України. Вона отримала свої посади у столиці лише на 1,5 роки. І це – один з найбільших викликів для нового мера та його політичної сили, які отримали вражаючий кредит довіри від киян.

Вперше за роки боротьби за київський престол Віталій Кличко не тільки здобув переконливу перемогу – за нього віддали голоси 765 020 киян (у 2008 році Черновецький переміг з результатом 431 561 голос), – а й отримав майже 2/3 депутатського корпусу.

За списками УДАР до Київради пройшли 30 осіб, 7 – за списками Радикальної партії Олега Ляшка, по 5 від Об’єднання “Самопоміч” (голова Андрій Садовий) та ВО “Свобода”, по 3 голоси тепер має “Батьківщина”, ПП “Громадянська позиція” (голова Анатолій Гриценко) та ПП “Нове життя” (список очолювала Леся Оробець), по 2 – ПП Демократичний Альянс та “Єдність”.

Мажоритарні здобутки УДАР виявилася ще переконливішими. Соратники Віталія Кличка перемогли у 47 округах. На 9-ти пройшли самовисуванці, на двох – представники “Демократичної партії”, треті вибори виявилися успішними і для кандидата ВО “Свобода” Юрія Левченка.

Не приховували свого захоплення від такого результату депутати Верховної Ради від УДАРу, що прийшли на першу урочисту сесію Київради. Жіночий батальон на чолі з Іриною Геращенко привітав Віталія Володимировича букетом соняхів.

[stextbox id=”alert” direction=”ltr” shadow=”true” float=”true” align=”right” bcolor=”0a21f4″ big=”true” image=”null”]Коли його сусідка Леся Оробець попросила Сан Санича упізнати одного з депутатів, той лише снизнув плечима. На диво, тим депутатом виявився другий номер його списку Петро Шилюк[/stextbox]Королями життя почували себе у перших рядах колонної зали КМДА депутати від ВР Артур Палатний та Валерій Іщенко. “Це наш! А це хто?!”, – голосно обговорювали вони новообраних депутатів КМР і раділи за їх “корочки” як за власні. Валерій Іщенко до парламенту встиг пропрацювати заступником голови постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

Привітати новобрану столичну владу прийшов Генеральний прокурор Олег Махницький. Його супроводжував прокурор Києва Микола Герасим’юк, його перший заступник Юрій Данильченко, і як мінімум пара охоронців. Таке широке представництво можна пояснити особливою вагою прокуратури у роботі Київради.

Єдиною формою оскарження рішень Київради є протест прокурора Києва. Хоча, як довела практика Черновецького, і цей механізм можна ефективно використовувати на свою користь. Минула Київрада регулярно відхиляла протести прокурора на свої рішення, тим самим остаточно закріплюючи їх легітимність.

Підтримати свою команду приїхала і кандидатка в мери, народний депутат від ВО «Батьківщина» Леся Оробець. Не обійшлося без радикальної виходки нардепа Олега Ляшка. «Ганьба! Понабирали!», – голосно супроводжував він вихід за посвідченням брата екс-зятя Черновецького і члена Партії Регіонів у минулому скликання парламенту Олександра Супруненка. З протилежного боку зали слабко підтримала цей вигук головний адвокат УДАР від закидів щодо співпраці з черновецькими Ірина Геращенко.

«Ганьба!» у залі пронеслася ще одного разу, коли голова ТВК оголосив новообраним депутатом екс-співголову фракції Блоку Леоніда Черновецького Аллу Шлапак. Але, соратниця колишнього мера, мабуть передбачаючи подібну реакції вирішили не приходити на урочистості. Так само вчинили батько й син Баленки. До минулої Київради власник мережі «Фуршет» пройшов за списками ГАКу – основного сателіта молодої команди.

Гучними оваціями зал зустрів вручення посвідчення колишньому очільнику міста, а тепер новому депутату Київради Сан Саничу Омельченко. 76-річний чиновник не приховував задоволення від події, проте, коли його сусідка Леся Оробець попросила Сан Санича упізнати одного з депутатів, той лише стиснув плечима. На диво, тим депутатом виявився другий номер його списку Петро Шилюк.

Ще одному новобраному депутату овації влаштував лише колега. Одіозний Вадим Столар, якому приписують фінансування екс-черновецьких у поході до Київради, виходив під бурхливі оплески Олександра Супруненко та рідкі підхлопування його сусідів, якими виявилися колишні депутати фракції Блоку Черновецького Віталій Павлик та Сергій Кримчак. Не приховував свого дружнього ставлення до Супруненка його сусід по ліву руку депутат від УДАР і помічник нардепа від ВО «Батьківщини» Володимира Ар’єва Владислав Турець.

Розсадка у колонній залі КМДА була вільною, а тому і дуже показовою. Принаймні свідчила про майбутні кола впливу та ситуативні групи. Крім гурту «черновецьких», не приховували симпатії один до одного помічники Алли Шлапак Андрій Андрєєв та Михайло Терентьєв. Повчав ремеслу депутатства Вадим Столар свого сусіда Дмитра Гордона.

Тулились один до одного і колишні чиновники. А таких у нинішній раді виявилося аж біля 30-ти, наприклад, заступник голови Соломянської РДА Максим Шкуро, заступник голови Шевченківської РДА Олександр Гаряга, заступник голови Голосіївської РДА Юрій Крикунов чи заступник голови Деснянської РДА Онуфрійчук. Державницький досвід можна було впізнати за занудженим виразом обличчя, який так і промовляв до решти неофітів: “Як мало ви знаєте про реальну роботу в цих стінах”.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО КИЇВРАДУ ЧИТАЙТЕ ТУТ

Натомість з урочистим зачудуванням стежили за всім, що відбувається ще зовсім цнотливі у справі державного керування депутати від “Нового життя” та “Демократичного Альянсу”. Бігали фоткати один одного під час вручення посвідчень, чемно перепрошуючи журналістів розступитися. Таке ж знітення читалося на обличчях депутатів від “Самопомочі” чи “Громадянської позиції”. Нова фракція Олега Ляшка в цьому плані відрізнялася більшим різноманіттям. Від колоритного «васильківського терориста» Мосійчука, що з’явився на посвядчення у сандаліях та брудних штанях, до представників будівельного бізнесу Олександра Лапшова (ТОВ «Будівництво та реконструкція»), Олександра Вовченка (ТОВ «Ітон груп»), чи начальника відділу продажі будівельної компанії ТОВ «ІНГ ЛСК-БУД» Олексія Кириченка на чиїх обличчях читалися плани щодо майбутньої роботи.

Хоча тотальне задоволення від перемоги все ж панувало над скепсисом і недовірою. Вперше Київрада мала сформовану промерську більшість вже на старті.

Це підтверджувало навіть усміхнене обличчя Тетяни Меліхової з «Батьківщини». А вона, як ніхто інший знає, як легко втратити чисельну перевагу і довіру киян. У 2006 БЮТ мало 41 місце у Київраді, у 2008 – 32, а зараз лише 3.

У будь-якому разі вже у найближчі місяці кияни зможуть спостерігати за цікавими прочесами, що розгорнуться у стінах мерії. А в результаті ми отримаємо відповідь на одне просте запитаня: чи перетвориться ця Київрада на Голгофу для Віталія Кличка, а чи стане необхідним горнилом для наступних перемог.

Світлана Тараторіна

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, червня 12, 2014 at 14:01 and is filed under Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.