Сенат США.

Російська енергетична компанія, яка частково належить другові президента Владіміра Путіна, витратила як мінімум 280 тисяч доларів на комісійну винагороду за лобіювання в США, мета якого почасти полягає в тому, щоб протистояти законопроекту в Сенаті, що розширюватиме економічні санкції проти Росії через її вторгнення в Україну“.

Про це повідомляє The Wall Street Journal на підставі розкритої документації про лобіювання, пише GR-news.

“Виплати, зроблені ВАТ “Новатек” вашингтонській лобістській та PR компанії Qorvis за три місяці, до 30 вересня, проливають світло на закулісну боротьбу у Вашингтоні через західний економічний тиск на Кремль в той час, коли США розглядають можливість нових обмежень у сфері бізнесу проти Росії”, – відзначає автор статті Філіп Шишкін.

“Крім “Новатека”, 23% акцій якого належать російському олігарху Геннадію Тимченку, до числа інших російських компаній, які лобіювали пов’язані з санкціями питання у Вашингтоні, входять “Газпромбанк” і Российский фонд прямых инвестиций, згідно з розкритою документацією про лобіювання“, – йдеться у статті.

“І Білий дім, і багато компаній, у тому числі ті, що вже зазнали санкцій адміністрації Обами, хотіли б, щоб цей білль опинився під сукном, хоча у них на те різні причини, – відзначає Шишкін. – Компанії з комерційними інтересами в Росії виступають проти законопроекту, побоюючись, що він може увергнути Росію в необхідне за законодавством економічне ембарго, яке на десятиліття перетворить її на новий Іран або Кубу – держави-ізгої в тому, що стосується американських інвестицій”.

Американо-російська ділова рада, до складу якого входять такі великі компанії, як Ford і Google, також виступають проти білля, за словами голови ради Деніела Расселла.

“Чиновники адміністрації, зі свого боку, турбуються про те, що подібний закон обмежить їх маневреність у застосуванні санкцій для чинення тиску на Кремль, наприклад, їх швидкого ослаблення або посилення в залежності від зовнішньої політики Москви”, – йдеться в матеріалі.

“За словами представників адміністрації, їх також турбує те, що законопроект в Сенаті, що стосується Росії, може похитнути головну опору західної антикремлівської стратегії – синхронізацію санкцій з ЄС, торговельні зв’язки якого з Росією набагато глибше і який стурбований тим, що більш жорсткі санкції можуть вдарити рикошетом по економіці Європи”, – пише Шишкін.

Автор статті нагадує, що сенатор Боб Коркер, що вніс у травні Акт про запобігання російської агресії, зкооперувався з головою сенатської комісії з міжнародних відносин Робертом Менендезом, який вніс Акт про підтримку свободи на Україні, що включає в себе ключові пункти попереднього законопроекту.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ЛОБІЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ АГЕНТІВ ВПЛИВУ ЧИТАЙТЕ ТУТ

“Якщо документ буде винесено на голосування зараз, його приймуть переважною більшістю голосів”, – заявила особа, яка має відношення до лобіювання проти білля, але не від імені “Новатека”.

“Якщо законопроект опиниться під сукном в ході засідань цього Конгресу, то він повинен буде знову бути внесений на наступній сесії”, – пояснює кореспондент. У нього все ще є ключовий прихильник в Сенаті – Боб Коркер, який, як очікується, прийде на зміну Роберту Менендезу на посаді голови сенатської комісії з міжнародних відносин.

GR-news

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, грудня 2, 2014 at 10:42 and is filed under Закордон, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.