Костянтин Григоришин.
Костянтин Григоришин.

Ось останній у 2014 році огляд GR. Місяць був насиченим.

1. Government Relations

У Києві відбулася міжнародна конференція працівників think tanks.

Цікавий ресурс з РФ.

Анатолій Луценко (GMT) прокоментував візит Путіна до Індії.

72% роботодавців в світі визнають, що мають проблеми c залученням висококваліфікованих кадрів, для 50% – брак таких фахівців значно впливає на їх здатність задовольняти потреби клієнтів, а 63% роботодавців відчувають труднощі в утриманні співробітників.

“В течение 2015 года национальная валюта продолжит тестировать дно”, – вважає Da Vinci AG

Новий гравець на ринку лобістських послуг, близький до журналу “Публичные люди”: PL consulting. Завжди на крок попереду. Україна, вул. Р. Окіпної, 8,оф. 35 Т/ф.:+38/044/569.81.29. Ми пропонуємо вам ефективну реалізацію і захист ваших інтересів у публічній та правовій сфері за допомогою розробки і реалізації комплексних стратегічних програм і застосування найширшої низки методик та інструментів. Ви можете сподіватися на нашу допомогу у наступному: – розробка законопроектів під ключ з подальшим супроводом у ВР, аналіз існуючих законопроектів; – супровід діяльності клієнта у робочих органах ВР, а також у фракції (аналіз законопроектів, які розглядаються в комітеті; підготовка виступів у парламенті, комітетах тощо); – створення унікального образу клієнта, просування клієнта всередині партії; – антикризовий PR; – тренінги та семінари; – аналітика політичної ситуації (оцінювання політичних ситуацій, прогнози, оцінювання економічних, соціальних та інших наслідків); – посередництво (лобі, пошук протекції).”

***

2. Внутришньогалузевий лобізм

Авіа. “ДемАльянс” лобіює вхід лоукостів в Україну. Ще про Коломойського.

Енергетика. Григоришин проти Ахметова. + справи на ринку.

МАФ-и. Про друзів Кличка. + інтерактивна мапа проти непотизму.

Сланці. Chevron йде з Олеської площі.

Фарма. Хтось просуває законопроект, який був визнаний корупційним. + нардеп Немілостівий лобіює “НижФарм” (Росія).

АПК. Як працює EBA.

***

3. Адвокація та громадянське суспільство (НУО ІГС НГО NGO)

Екологія. Фейсбук-нардеп В.Чепінога займеться захистом бродячих собак. Він же: Одним з перших законопроектів від екологічного комітету, очевидно, стане законопроект про заборону експорту лісу-“кругляку”. Україна, це, очевидно, єдина країна в світі, яка сьогодні продає цільний ліс. Це – екологічний злочин.

ЗброяЗареєстровано вже два законопроекти про це. + УСА: “З нашої точки зору, автори законопроекту «Про цивільну зброю та боєприпаси» №1135-1 позбавляють людей презумпції невинуватості, права на власність, позбавляють права на недоторканність житла, обмежують свободу пересування, створюють нові корупційні годівниці, наділяють правоохоронні органи новими повноваженнями, до яких не додумався навіть Янукович

Ментальність. Віктор Трегубов: “Шоб вы понимали. Это не корпорации. Это бизнесы из одного-трех человек. Это люди, которые сами определяют, когда и как работать. Новый Год. Казалось бы – снимай сливки, за два дня будет, как за два месяца. Он не работает. И даже сегодня работает на час меньше, чем указано у него на сайте. Ну леньки ему. Это – малый украинский бизнесмен. А нормально зарабатывать ему, разумеется, мешает исключительно злое государство.”

Волонтери. Чому хочуть змінити відповідний закон.

Обдурені інвестори. “З’явилася значна кількість громадських об’єднань (напр. ГО “Кредитний майдан”, “Правдива країна”, “Правова держава”, “Фінінфо” тощо) які мають начебто однакові статутні цілі, однак реальні цілі не відомі рядовим позичальникам.”

***

4. Легітимація лобіювання та Верховна рада України

Перший досвід нардепа Ірини Фриз.

– Боротьба з кнопкодавством триває.

ВО “Свобода” така “Свобода” + Олександр Аронець: “Тут різні ЗМІ розповсюдили заяву жалюгідного невдахи який про…ав Донбас, бізнес партнера Ахмєтова Сергія Тарути, що “Свободу” начебто фінансували Клюєв, Коломойський і Росія.  Все б нічого, але сталась ця заява після того, як Ігор Швайка, будучи міністром АПК, скасував розпорядження минулого уряду за яким компанія Тарути, яка називається «Украгропром» у Академії аграрних наук, фактично, привласнила через рішення попереднього уряду 180 тисяч гектарів землі.

– Кухня ВРУ очима журна нардепа С.Лещенко.

Філатов вийшов з БПП.

Ірина Геращенко: “Майже всі народні депутатки увійшли в міжфракційне об’єднання ” Рівні можливості”, яке вже кілька років бореться з подоланням гендерних стереотипів і за збільшення жінок у владі. Нам дещо вдалося: маємо жінку- віце- спікера, 6 голів комітетів, заступників голів фракціі“.

Андрій Черніков: А Б-г послал нам Научно-экспертное управление Верховной Рады … Пишут они так, что их торчащие между строк стёб, гомерический хохот и просто подъебки в адрес авторов законов вызывают одно восхищение. Подъебнуть безграматного законотворца юридическим языком – это уметь надо. Из этого управления можно было бы сделать лучшую редакцию. 

– Заарештовано розслідувача незаконних присвоєнь учасника бойових дій.

– Нардеп Олег Недава з БПП – людина Іванющенка.

Slovo i Dilo

Slovo i Dilo

***

5. Корупція і непотизм

– Як проходить судова люстрація.

– Процес виборів керівника Антикорупційного бюро.

 – Ігор Мосійчук: Ударівська більшість в Киівраді вкотре здивувала своєю підлістю… затвердила проект рішення по складу присяжних в районних судах… родичі суддів, працівників міліції, прокурорів та працівники райдержадміністрацій. Прийнято це рішення без жодних співбесід на профільній комісії з кандидатами, чого я вимагав декілька місяців. І врешті, проголосували за це абсолютно всі представники “демократичних сил”: “Демальянсу”, “Самопомочі”, “Батьківщини” та “Свободи”.

– Голиця та півгектара на Оболоні. Там же – і 14 га Києво-Святошинського району.

– Ярема закрив справу проти Стоматолога.

Євген Дубогриз: “Замглавы Администрации президента, зам главы Нацбанка, мэр Львова – на конференции компании объявленного в розыск Сергея Курченко... А вы тут доллару с евро удивляетесь“.

***

6. Регіональний лобізм

Київ. Василь Гацько: “Мегафракція” роздає в Київраді земельні ділянки поза аукціоном Київміськбуду.  І під житлові забудови, і під будівництво торгово-розважальних комплексів, і під офісні центри.  Аргументи чому поза межами відкритого аукціону вражають: – це компанія міста; – це погані земельні ділянки“. + у населення хочуть відібрати сміттєпроводи. + столичні парки як предмет для партійного піару.

Одеса. Самоорганізація населення.

Київ. Та e-governance.

Черкаси. Тепер мають парламентське лоббі. Очолив Томенко.

***

7. Міждержавний (державницький) лобізм та Soft Power

Росія. Докладні дослідження про російське лобі в Європі та світі.

Україна. В Європарламенті створено маленький український кокус – І. Геращенко.

ЄС. Зняла санкції з Портнова.

ЄС. Хто блокує створення громадського органу асоціації?

ЄС. Тут поліційна асоціація лобіюватиме у Брюселі інтереси учасників АТО.

***

8. Галузевий лобізм

Комунікації. “ДемАльянс” лобіює введення 3G.

Атом. Як Оксана Сироїд (“Самопоміч“) хоче зупинити корпоратизацію “Енергоатому” і порушити Регламент щодо опозиції.

Гральний бізнес. Піднімає голову не без проблем. Хоча його вже і легалізовано.

ІТ. 11 головних людей індустрії 2014 року.

Бурштин. Зараз ринок стабілізувався, бо теперішня «криша» зрозуміла, до чого може призвести намагання монополізувати незаконний видобуток. А тому дозволяє копати всім бажаючим за прийнятну плату.

***

9. Державно-приватне партнерство (ДПП PPP ГЧП)

Медицина. Страхування в стилі ДПП.

Думка. Ірина Запатріна, голова правління Українського центру сприяння розвитку ППП: “Если кратко, то сейчас у Украины нет шансов преуспеть в публично-частном партнерстве, если мы и далее будем настроены на латание “дыр” в правовом регулировании, отталкиваясь от заключений бизнеса и власти о проблемных для применения нормах Закона о государственно-частном партнерстве и специального концессионного законодательства. Действующее законодательство не только содержит массу противоречивых, избыточных и декларативных норм, но и идеологически не отвечает тем нормам и принципам, которые положены в основу построения партнерских контрактов. Мы не совпадаем даже терминологически: наше понимание ГЧП серьезно отличается от понимания сути публично-частного партнерства в мире. А отдельные правовые нормы построены на принципах, которые либо не воспринимаются международным деловым сообществом, либо не реализуемы в наших условиях вообще. В частности, это касается взаимных финансовых обязательств партнеров, процедур принятия решений относительно целесообразности реализации проектов в форме ПЧП, участия общественности и экспертной среды в формировании партнерств и последующей реализации проектов, привлечения к структуризации проектов финансирующих организаций и многих других вопросов. Серьезные проблемы и с институциональной средой для ПЧП, что в том числе обусловлено несовершенством отечественного законодательства. Полномочия государственных и местных органов в этой сфере размыты. Несмотря на то что концессионные проекты реализуются преимущественно на объектах коммунальной собственности, подразделения по ГЧП на местах не созданы. Ответственность за результат реализации проектов не персонализирована. В такой ситуации невозможно даже подсчитать, сколько у нас концессионных проектов и соглашений о совместной деятельности, и определиться, насколько эти проекты отвечают публичному интересу и действительно ли относятся к ПЧП/ГЧП. Исходя из этого, можно сделать вывод: косметические правки в Закон о ГЧП нам не помогут.

***

10. Конфесійний лобізм

– Знову у РПЦ проблеми з ЛГБТ.

***

11. Соціальна відповідальність бізнесу (CSR – КСВ – СВБ – КСО – СОБ)

***

12. Олігархологія

Ахметов. Корчинський:“Центренерго” щойно віддано людині Ахметова. За це головний олігарх Януковича заніс хлопцю іменем якого названа фракція, якій належить міністерство енергетики, 40 млн. $ й ще 60 занесе після приватизації, яка буде скоро.

Ложкін. Корчинський: “Нині здійснюється інтенсивний товарообмін між окупованою частиною Донбасу та ще не окупованою Україною. Фури з Донецька платять хлопцям на блокпостах, але держава не отримує нічого. Це стосується не лише вугілля. Тамтешнім вугіллям займається Саша Стоматолог і Курченко. Тетяна Чорновіл вірно зауважує на добрих стосунках Курченка з Ложкіним. У Ложкіна також чудові відносини з багатьма кремлівськими персонажами. Якби такого союзника, як Ложкін мали українські добровольці, гадаю, справи з реконкістою просувалися б жвавіше. На жаль, навідміну від Курченка і Сепаратистів, нам нема що запропонувати цій шанованій людині.”

Пінчук. Лещенко: “Если вас интересует, почему “Право на владу” на 1+1 ни с того, ни с сего решило посвятить передачу делу Гонгадзе, то речь не идет о проснувшемся чувстве справедливости. Я в это не верю, потому что хорошо помню поведение руководителя медиа-империи Коломойского Александра Ткаченко в 2000-2004 годах. А все дело в том, что через пару месяцев в Лондоне начнется суд между Коломойским и Пинчуком за несколько сот миллионов долларов. Вот они друг другу и передают “приветы” через телевизор“.

***

13. Органи державної влади

МінКульт. Яценюк призначив незрозумілих людей заступниками Кириленку.

На які реформи ми сподіваємося від нового Уряду. Але перший блін комом.

НБУ. Дубілет-молодший: Мы предлагаем нашим государственным органам помощь во внедрении электронного документооборота. Мы готовы бесплатно поделиться своим ПО, помочь в его установке на необходимые сервера, обучить персонал, настроить основные бизнес-процессы. Сейчас, например, мы обсуждаем внедрение электронного документооборота с коллегами в НБУ. + Мустафа Найєм: Парламентский Комитет по вопросам Европейской интеграции отказался от бумажного документооборота в рамках своей работы… Решение принято единогласно…

АПУ. Ще один могилянець при владі.

Відомства. Анна Бабінець: “Тим часом ми з вами продовжуємо фінансувати роботу Нацагентства з підготовки … Євро-2012. У 2014 бюджет цього відомства-фантома склав 1,7 млрд. гривень”

МОЗ. Танці навколо грузина. Першим заступником міністра стала відома українська лобістка Олександра Павленко (“Павленко і Побережнюк”, PSP).

Децентралізація. Кейси. + Приклад Швеції. + бюджетна децентралізація.

СНБО. Секретарем став Турчинов.

Прокуратура. Як нардеп Чумак лобіював їй виняткові повноваження.

МінІнфраструктури. Міністр Андрій Пивоварський – людина Ігоря Єремеєва. Опонуватиме Яценюку – лобісту Привата.

Губернатори. Їх статки та досьє.

***

14. Дотичні теми

США. Як в цій країні лобіює Siemens.

Чехія. Лоббі ФПГ виступає проти зниження цін на електроенергію.

РФ. Блакитне лоббі.

США. Хто розробляє санкціїOFAC.

Власна інформація

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, січня 1, 2015 at 21:52 and is filed under Закордон, Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.