споживач тютюну.
споживач тютюну.

ПОЧАТОК ЧИТАЙТЕ ТУТ

Тим більше дивно, що в Митному союзі сперечаються про те, що вже прописано в головній глобальній угоді, яка регулює тютюн і куріння.

У 2008 році Росія приєдналася до Рамкової конвенції ВОЗ із боротьби проти тютюну. У ній говориться, що попереджувальні написи і малюнки повинні займати 50 відсотків пачки з кожного боку, картинка повинна розташовуватися у верхній частині пачки, не повинно бути рекламних написів на кшталт “легкі”, цифр вмісту смол – словом, прописано все, що сьогодні обговорюється на засіданнях по техрегламенту. Кожен пункт тютюнники відстоюють з боєм, хоча, згідно з тією ж конвенцією, їх заборонено навіть пускати на подібні засідання.

У неформальному листуванні колишній високопоставлений співробітник одного з трьох виробників тютюну пояснив мені, що “конвенція носить рекомендаційний характер”, тому в кожній країні уряд сам вирішує, радитися з виробниками чи ні, і наші ось тісно співпрацюють.

Це дуже важливе спотворення сенсу. Згідно з нормами міжнародного права, всі міждержавні угоди мають пріоритет перед національним законодавством. Тобто міжнародна конвенція важливіше будь-якого внутрішнього державного закону. Російський парламент, Уряд і Адміністрація президента цей факт в даному випадку ігнорують. Всі зацікавлені сторони роблять вигляд, що дотримання конвенції – предмет доброї волі чиновників.

Так, на те ж засідання робочої групи з техрегламенту були запрошені Владімір Васильєв з Philip Morris, Кіріл Сташков з British American Tobacco, Євгенія Бєлова з “Табак-Інвеста” і ще більше десяти осіб, що прямо або побічно представляють інтереси тютюнового бізнесу. У списку учасників фігурують “незалежні експерти Мінсільгоспу” Едуард Воронцов (директор асоціації “Рада з питань розвитку тютюнової промисловості”) і Сергій Філіппов (заступник гендиректора “Табакпрома“).

МІФ ПЕРШИЙ                                                                                            МІФ ТРЕТІЙ

СЛОН

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, січня 7, 2015 at 11:56 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.