Куріння шкодить вашим близьким.
Куріння шкодить вашим близьким.

Одне з табу, прописаних у рамковій конвенції, яке вдалося викреслити з закону N15, – це заборона на благодійну діяльність, співпрацю з культурними та спортивними організаціями. Здавалося б, що поганого в тому, що хоча б частина грошей, зароблених на курінні, витрачалася на благодійність? І чому це право виявилося настільки дорогим для тютюнників, що вони в результаті його відстояли?

Депутат і чемпіон світу з шахів, посол доброї волі UNISEF в Росії Анатолій Карпов управляє, серед іншого, фондом “Мир і гармонія”, генеральним партнером якого виступає Japan Tobacco International. Цей зв’язок сплив в пресі після того, як Карпов запропонував видалити із закону норму про відстеження обсягів виробництва сигарет, повну заборону куріння в ресторанах. “Ми робили порівняння поправок, які вносив Карпов, з таблицею поправок від агентства “Румянцев і партнери”, контрактованого тютюновими лобістами, – говорить Дмитро Янін. – Деякі поправки, внесені Карповим, збігалися дослівно”.

У звіті PMI за 2006 рік позначено переказ $22,5 тисячі до фонду “Депутатський”, яким керував депутат багатьох скликань від КПРФ Сергій Штогрін. Віднедавна Штогрин також став аудитором Рахункової палати, до цього він був заступником голови Комітету Думи з бюджету і податків. За збігом через шість років після того, як його фонд отримав $ 22,5 тисячі від “Філіп Морріс”, Шторгін вніс поправку в законопроект, завдяки якій мінімальні ціни на сигарети встановлює сам виробник.

Втім, $22,5 тисячі – це дрібні бризки, і сьогодні PMI вкладає на порядки більше в російські благодійні проекти. Так, наприклад, політична кар’єра депутата-єдинороса від Мордовії Надії Школкіної також розвивається за офіційної підтримки тютюнового бізнесу. Займаючи різні позиції в Громадській Палаті та інших держорганах, з 2004 по 2011 рік Школкіна також була генеральним директором “Ради з питань розвитку тютюнової промисловості” (власники: ЗАТ “ДЖ.Т.І. Єлець” – “дочка” Japan Tobacco International, ТОВ “Балтійська тютюнова фабрика”, ВАТ “Філіп Морріс Іжора”, ВАТ “Філіп Морріс Кубань”).

У квітні 2010 року депутати Микола Герасименко та Сергій Макаров звернулися до Путіна з відкритим листом. Онищенко на прес-конференції звинуватив Школкіну в обслуговуванні інтересів табачників, в результаті чого її виключили зі списку претендентів на місце депутата від “Єдиної Росії” по Рязанській області. На сайті Philip Morris Int є інформація про те, як компанія витратила в 2011 році $291 тисячу на їжу і ковдри для восьми з половиною тисяч літніх людей. Це перший випадок, коли корпорація звернула увагу на бездомних та інвалідів Мордовії, в республіці немає виробництва PMI. Саме в 2011-му, лише через рік після кампанії проти неї, Школкіна пройшла до Держдуми, і саме від Мордовії.

У 2012 році на “підвищення комп’ютерної грамотності серед літніх жителів Мордовії” PMI витратила ще $138 тисяч. До слова, в тому ж звіті за 2012 рік вказано, що на фінансування якогось “Навчально-методичного освітнього центру” PMI витратила вже $500 тисяч.

Судячи з замітки на сайті, стільки коштували двотижневі курси підвищення методичної кваліфікації для шкільних вчителів. В цілому тільки PMI за 2012 рік витратила більше $2 мільйонів на благодійність в Росії. Звичайно, в жодному разі не можна стверджувати, що ці гроші йдуть на корупцію. Просто, якщо уважно стежити за векторами благодійних фінансових потоків, можна помітити, як добрими намірами вистилається шлях до послаблення антитютюнових законодавчих заходів.

МІФ ЧЕТВЕРТИЙ                                                      МІФ ШОСТИЙ

СЛОН

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, лютого 2, 2015 at 06:53 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.