Марія Путіна з батьками

Історія Катерини Тихонової більше грає на руку самому російському президенту, ніж його опонентам, пише Леонід Бершидський для Bloomberg View. Його цитує “Новое время”

Російський президент завжди тримав життя своїх двох дочок в секреті – навіть їх нещодавніх фотографій в інтернеті не знайти. Але зараз Кремль, схоже, нічого не робить, щоб зупинити чутки, що поширюються, про те, що молодша дочка Путіна, Катерина, живе в Москві і очолює компанію, пов’язану з будівництвом $1,7-мільярдного інноваційного центру.

Єдине інтерв’ю з дочками Путіна – Марією, 1985 року народження, та Катериною, на рік молодшою, – було записано в рамках виборчої кампанії Путіна для книги “Від першої особи, опублікованій в 2000 році. Російський президент назвав дівчат дуже розумними і визнав, що заходи безпеки ускладнюють їм життя. “Ми намагаємося не звертати уваги на охоронців, – наводиться в книзі цитата Катерини. – Навіть коли ми ходимо гуляти з друзями, вони постійно поруч, намагаючись не заважати“. Також дівчина сказала, що не цікавиться політикою.

Ось все, що відомо про дочок Путіна: обидві

вчилися в Санкт-Петербурзькому державному університеті (СПбГУ), як і їх батько свого часу. Марія навчалася на біолога, а Катерина отримала ступінь магістра сходознавства; крім того, вона вивчала японську мову. Надалі життя “перших дочок Росії” були оповиті таємницею, що не могло не стимулювати чутки.

Голландська преса повідомляла, що Марія Путіна жила зі своїм бойфрендом-голландцем в шикарних апартаментах в Нідерландах. Після того, як малайзійський Боїнг був збитий над Східною Україною – очевидно, проросійськими сепаратистами, – мер міста Хільверсум зажадав депортувати Марію: дві третини пасажирів були громадянами Нідерландів. Мер вибачився, але преса згодом опублікувала відомості про те, що дівчина все-таки поїхала.

Катерині приписували зв’язок з сином відставного південнокорейського адмірала, який працював у Москві. Адмірал спростував ці чутки.

Опоненти Путіна використовували публікації в зарубіжній пресі, щоб показати російського президента непатріотичним клептократом, який критикує Захід, але в той же час дозволяє своїм дочкам вести там розкішне життя. Колишній віце-прем’єр Борис Нємцов у вересні включив Марію і Катерину в довгий список дітей російських чиновників, які навчалися, жили або працювали за кордоном. “Хто з нас патріот, а хто нацзрадник? Влада чи опозиція?”, – з натиском поцікавився Нємцов.

У листопаді Путін вирішив відповісти. В інтерв’ю державному новинному агентству ТАСС він заявив, що обидві дівчини живуть в Москві і бачаться з батьком один – два рази на місяць. Типова для Путіна заява: не сказати практично нічого і не замислюватися про те, чи повірить слухач.

Проте, можливо, що зараз ми спостерігаємо спеціально підготовлену операцію з появи Катерини Путіної перед світом – неофіційно, зрозуміло.

Вчора діловий щоденник РБК розкрив підґрунтя великого будівельного проекту в Москві – неподалік від будівлі Московського державного університету (МГУ) планують створити нову “Кремнієву долину”. Університетові виділили 243 гектара дорогої землі, що прилягає до його вже досить великих територій, на спорудження дослідницького центру та житлових будинків. Партнерами проекту, крім великого московського девелопера Інтеко, виступили державні компанії: нафтовий гігант Роснефть, корпорація з атомної енергії Росатом і оборонний конгломерат Ростех. Афілійована з університетом компанія Іннопрактика працює над проектом наукового центру. Іннопрактику очолює молода жінка Катерина Тихонова, член вченої ради МДУ.

Журналіст Олег Кашин, який проживає в Женеві, вирішив вивчити її пильніше. Виявилося, що Катерина Володимирівна Тихонова народилася в один день з Катериною Путіною – 31 серпня 1986 року. Тихонову, яка професійно займається танцями і бере участь у змаганнях, згадували як дочку Путіна в російській соціальній мережі Вконтакте.

РБК згадувала, що у Іннопрактики Тихонової було чимало дорогих спільних проектів з Роснефтью, якою управляє близький друг Путіна Ігор Сєчин. Щоправда, називати Тихонову дочкою Путіна видання не ризикнуло: у Москві це небезпечно. У 2008 році газету, яка написала, що Путін розлучається з дружиною і збирається одружитися на гімнастці Аліні Кабаєвій, закрили на наступний же день.

Кашину, що живе за межами Росії, такі проблеми не загрожували, і результати його розслідування негайно розлетілися по всьому інтернету. Якщо чутки правдиві, це пояснить, чому 28-річна жінка без будь-яких академічних досягнень засідає у вченій раді найпрестижнішого російського університету та укладає мільйонні проекти з державними компаніями.

Критики Путіна відреагували на новину з сарказмом. “Дочку Путіна знайдено у Вченій раді МДУ, – написав у Twitter коментатор Андрій Мальгін (а Нємцов ретвітнул). – Це велика бізнес-вумен і чемпіонка з рок-н-ролу“.

Але сама історія, схоже, більше грає на руку самому Путіну, ніж його опонентам. Вона показує, що хоча б одна з його дочок активно залучена у життя Росії і навіть намагається зупинити відтік мізків. Таким чином, на противагу звинуваченнями в кумовстві і неофеодалізмі, Путін виглядає патріотом, який не дозволив своїй дитині жити на ворожому Заході.

Прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков на запитання Forbes про те, чи правдиві чутки про Катерину Тихонову, що заповнили соцмережі, відповів ухильно: “Я не знаю, хто це. Не можу це оцінити, я не знаю. До сих пір багатьох дівчат видавали за дочок Володимира Путіна“.

Відповідь Пєскова тільки підігріє чутки, чого, як я вважаю, Кремль і домагається. Тих, хто голосував за Путіна, мало турбують езотеричні матерії на зразок можливого конфлікту інтересів. Для них Путін – цар, людина, яка піклується про країну. Хіба не чудово, що одна з його дочок допомагає йому в цій нелегкій праці? Така історія буде непоганим доповненням до путінської легенди.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on понеділок, лютого 2, 2015 at 12:49 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.