Карл Маркс не працював на виробництві
Карл Маркс не працював на виробництві

“Є у мене один лівацький однокурсник. Наче розумний чувак, в Могилянці викладає, класиків начитався, але хєрню городить регулярно”, – пише на своїй сторінці в Facebook Михайло Петечук.

Часто теоретикам варто зустрічатись з улюбленим пролетарським класом в реальному житті. А також спробувати самому щось зробити, перед тим як розказувати про перерозподіл благ, утискання пролетаріату і т.д.

Щодо пролетаріату рекомендую просто зробити капітальний

ремонт, чи побудувати щось. А краще піти на виробництво.

Випадково виявиться, що пролетаріат не такий вже й обездолений, нещасний, і пухнастий. В більшості випадків незалежно від географії будуть керуватися звичайними економічними (капіталістичними) нормами, намагаючись заробити чим побільше, і, особливо, ні з ким цим доходом не ділитися. Я навіть не кажу про намагання обманути, прохалявити тощо, оскільки це більше індивідуальне і культурне (у випадку Україні).

З приводу перерозподілу доходів – дуже легко вимагати від бізнесменів віддавати всю виручку і тішитися звичайною зарплатою. Але тоді навіщо тому бізнесмену було ризикувати, інвестувати і т.д.?

Є просто логіка – вищий ризик = вище повернення інвестицій. Якщо демотивувати підприємців, то скоро кількість робочих місць для пролетаріату зменшиться.

Тому є порада. Кожен раз, коли з’являються лівацькі думки та ідеї, проведіть їх стрес-тест на відповідність базовій людській природі.

Михайло Петечук

 

 

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, лютого 16, 2015 at 12:30 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.