Майкл Віллард, президент The Willard Group
Майкл Віллард, президент The Willard Group

Якщо Україна віддасть Росії Донбас, зруйнований і із застарілою промисловістю, і другосортний курорт Крим, то зможе розвиватися і, що найважливіше, зберегти людські життя, вважає публіцист, політичний аналітик, президент міжнародного PR-агентства The Willard Group Майкл Віллард.

Про це він написав у статті для “Новое время”, на яку посилається видання Facenews.

“Я не вірю в мир забудь-яку ціну, але давайте погодимося з реальністю. У нинішній ситуації в України немає шансів на перемогу у війні з Росією. Так звані сепаратисти, що виникли з нічого, не більше ніж пішаки Кремля.

Крим Україні не повернуть, поки пекло не замерзне або поки Путін не помре – залежно від того, що станеться раніше. І, по правді кажучи, Захід поки не хоче членства України в НАТО. Якщо прийняти все це як незаперечну істину – багато хто на це нездатний – можна знайти креативний спосіб закінчення війни.

Єдиний шанс для України протистояти професійній російській армії – це якщо їй на допомогу прийдуть війська НАТО, як сталося в Косово. Але я б не став на це розраховувати.

“Якщо Захід надасть Україні протитанкове озброєння, це тільки підніме ставки і змусить Росію вкладати у війну більше ресурсів. Може дійти і до використання авіації, і тоді результат конфлікту стане абсолютно непередбачуваним”, – вважає Майкл Віллард.

Також він розповів, як бачить майбутнє України: “День, коли Україна стане достатньо сильною, щоб битися у війні, може настати, але не тоді, коли реформи здаються чимось фантастичним, а економіка переживає крах. Україні потрібен оригінальний мирний план”. Ось як я його бачу:

Всі заяви уряду США про те, що Україна зможе вступити в НАТО, як тільки буде відповідати необхідним критеріям – порожні розмови. У нинішній ситуації цього не станеться: НАТО не хоче вступати у війну заради України, а вступ останньої до Альянсу зобов’яже його захищати її територіальну цілісність…

Отже, згідно з моїм мирним планом, Україна відмовиться від Криму і планів вступу до НАТО. Я знаю, це складно переварити. Тим не менш, я пропоную піти ще далі – пообіцяти, що Україна буде постачати Крим водою і продовольством, але за рахунок Росії за тим же принципом, що РФ бере з України гроші за газ. Таким чином, відпаде необхідність будівництва моста через Керченську протоку.

План припускає, що Росія отримає Донбас з усіма тельбухами по лінії, зафіксованій Мінськими угодами. Україна припинить будь-яку підтримку цих територій. Вони і так вже занадто дорого їй обійшлися.

Віллард говорить про переваги України у разі “здачі” Донбасу і Криму Росії: “Тепер давайте перейдемо до приємних пунктів.

Гарантією дотримання мирного договору стане введення миротворчого контингенту ООН. Сторонами виступлять США, Україна, Росія і Європа. Сепаратисти права голосу не потребують – вони лише фантазія Путіна і елемент його пропаганди.

Щасливі від того, що їм вдалося уникнути великої війни в Європі, США і ЄС виділять Україні $50 млрд підтримки (куди менше, ніж $300 млрд, які отримала невдячна Греція). Виділення цих коштів жорстко прив’яжуть до реформ, за проведенням яких стежитимуть міжнародні спостерігачі”.

Говорячи про втрати України, аналітик зазначає: “Що втратить Україна? Зруйнований Донбас з його застарілою промисловістю, нездатний допомогти розвитку української економіки, і Крим – другосортний курорт з огидним сервісом”.

Кращий спосіб перемогти Росію – стати успішною, незалежною, економічно розвиненою країною по сусідству. І вже зовсім скоро росіяни скажуть, що їм теж потрібен Майдан.

Я знаю росіян давно і в мене немає ніяких ілюзій щодо них. У 1979 році я – разом з моїм босом, главою Сенату США – сидів за столом навпроти Громико. Ми обговорювали скорочення ядерного озброєння. Я не довіряю російському уряду, якщо коротко.

Але я вважаю, що подібний договір зв’язує росіянам руки політично, і його не варто скидати з рахунків.

Україна потребує простору для маневру, щоб розвиватися. Зі зв’язаними руками їй це не вдасться. Україні потрібен мирний договір і припинення кровопролиття.

Моє найбільше побоювання полягає в тому, що війна триватиме роками, і план подібний цьому, в підсумку буде схвалений. З однією лише різницею – до того часу в Україні можуть загинути 20 тисяч осіб. Або більше”.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, лютого 16, 2015 at 06:30 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.