Сучасний чеський спортивний карабін.
Сучасний чеський спортивний карабін.

Дуже хотілося поділитися, як у Чехії прихильники зброї борються з модною гоплофобією, пише Vladimir Kazantsev для сайту Всеукраїнської асоціації власників зброї.

Трохи про Чехію в розрізі збройового законодавства. Як уже писалося, і в тому числі на цьому сайті, Чехія є найліберальнішою збройовою країною в Європі, своєрідним “європейським Техасом”.

Тут є свої нюанси, є ідіотське журналістське фетишистське лобі, коли про найменший злочин з використанням вогнепальної зброї пишуться багатосторінкові статті і знімаються жалісливі репортажі. Усім нам це знайоме по фільмах, зброя – це фетиш для багатьох (причому як в хорошому, так і в поганому сенсі цього слова), так що не варто дивуватися тому, що багато хто намагається на цьому терені заробити собі дешевої популярності.

А тепер до самої боротьби. Європа і саме протизбройове лоббі час від часу намагається ненароком підкинути чеському парламенту проект законів і нормативів з “усуворювання” збройового законодавства. Або як окремий проект, або пакетом з іншими нормативами.

Але, як кажуть, збройова громадськість не дрімає і дуже чутливо реагує на спроби обмеження прав власників зброї. Відразу виникають петиції, підписані практично всіма, у кого є дозвіл на зброю, та й збройове лобі Чехії з його численними великими і малими збройовими виробництвами на висоті – і тим самим в парламенті категорично блокуються усілякі ідіотські наміри гоплофобів.

Так, буває, що просочуються окремі ідіотські новели – начебто заборони до використання ЛЦВ (лазерний приціл). Тобто носити і стріляти в тирі з ЛЦВ не можна, але купувати можна – хоч тоннами. Ідіотизм? Однозначно! Але! З яким почуттям глибокого морального задоволення гоплофобська громадськість прореагувала на цей ідіотизм.

Няшечкам відразу стало набагато легше, а всім власникам ЛЦВ як було, так і є абсолютно пофіг. Тобто взагалі.

І злочинів із застосуванням вогнепалу при всій його поширеності та легкодоступності в Чехії як би не просто мало, а дуже мало. Та й взагалі з криміналом дуже спокійно – адже жоден нормальний злодій не полізе до людини, у якої з імовірністю практично в 50% може бути легальний ствол для оборони. А злодійства всякі відбуваються не для того, щоб вступити в “останній і рішучий”, а якраз навпаки – щоб нажитися і жити довго і щасливо.

А от з чехами це як би не особливо виходить.

Особливо розчулює в поліції при продовженні ліцензії зустріти “офісний планктон” з декількома серйозними стволами або блондинку-матусю з коляскою з пістолетом і гвинтівкою і з дозволом на носіння обох на додачу. Причому випадки не в режимі винятку, а правила.

І коли приходиш у відділ дозволів, всі з тобою вітаються, посміхаються – причому незнайомі люди. Проста повага озброєної людини до побратима. Культура на рівні підсвідомості. Дуже багато цікавого і особливого відбувається в озброєній, але спокійній країні – Чехії.

Якщо цікаво, пишіть в коментарях, можу продовжити або принаймні відповісти на запитання.

Примітка редакції. Гоплофобія – неологізм, що позначає страх перед будь-якою зброєю…

Tags: , , , , , , , ,

This entry was posted on середа, лютого 18, 2015 at 10:30 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.