Обмеження на куріння

На вищезгаданих відео із засідання в Думі тютюнові лобісти багато говорять про те, що обмежувальні заходи і зростання акцизів не допомагають кинути курити. Це не так.

Наймасштабніше на сьогоднішній день дослідження, нещодавно опубліковане в науковому медичному журналі Lancet, наочно доводить протилежне: обмеження дають потужний позитивний ефект майже моментально.

Вчені проаналізували результати 11 досліджень, в яких

взяли участь в цілому більше 2,5 млн народжень дітей і близько 250 тисяч випадків нападів астми. На сьогоднішній день це найбільш надійні дані, які доводять, що заборона куріння в громадських місцях і на роботі насправді покращує здоров’я дітей, навіть у період внутрішньоутробного розвитку.

Позитивний результат виявляється негайно: протягом року частота передчасних пологів і випадків дитячої астми скоротилася на 10 відсотків. Враховуючи, що в США недоношеними народжується понад півмільйона дітей, навіть 10-процентне поліпшення дозволяє уникнути 50 тисяч передчасних пологів.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ТЮТЮНОВИХ ЛОБІСТІВ ЧИТАЙТЕ ТУТ

У більш ранніх роботах було показано, що заборони на куріння в громадських місцях і на роботі на 15 відсотків скорочують кількість інфарктів та інсультів. До слова про фінансову вигоду, лікування однієї тільки астми в 2007 році обійшлося американським платникам податків більш ніж в $50 млрд, так що навіть 10-відсоткове скорочення дозволяє заощадити $ 5 млрд.

Проте поки що необхідні заборони на куріння захищають здоров’я лише 16 відсотків населення Землі, а 40 відсотків дітей у світі піддаються пасивному курінню.

МІФ ВОСЬМИЙ                                                                          МІФ ДЕСЯТИЙ
СЛОН

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on неділя, лютого 22, 2015 at 10:04 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.