РКК.
РКК.

Ця історія – кейс, як НЕ потрібно лобіювати уряди інших країн. Кейс, який, одначе, має примусити український дипкорпус до обмірковування заходів з контрлобізму Росії.

І хоча лобістські контакти були невдалими для росіян, зовнішньополітичному відомству Клімкіна необхідно задуматися. Наша країна потребує системного моніторингу лобістської діяльності, яка суперечить інтересам Києва, у ключових для Україні столицях світу, зокрема у Канаді.

Чому? Читайте далі.

Нещодавно від знайомих мені до рук потрапив скан листа, яким членів канадського парламенту спамить така собі ЕрКаКа – Русский Конгресс Канады.

У листі від 2 лютого зазначається зокрема, що РКК діє “від імені канадців російського і російсько-українського походження” та “висловлює свою глибоку заклопотаність у зв’язку з жахливими звірствами уряду України та її збройних сил щодо людей Донбасу в Східній Україні”.

Автори листа далі зазначають: “Жорстоке і негоже використання військової сили проти цивільного населення у постраждалих від конфлікту районах Східної України призвело до загибелі більше 5 000 людей, 11 000 поранених і півтора мільйона переміщених осіб”.

Цікаво, що в “демонстраційному” варіанті листа з веб-сайту РКК, датованому 16 січня, цифри зовсім інші. Це дає мені підстави вважати, що відправка даного взірця епістолярного жанру від агентів впливу Кремля відбувалася принаймні двічі. І після першого сеансу їм довелося коригувати цифри “жертв” в бік зменшення.

Але повернемося до самої епістоли. Так, його автор, президент РКК Валентин Лосєв зазначає: “Ця гуманітарна катастрофа була розроблена ув ім’я міфу про “демократію” в Україні в спробі вивести Україну до ексклюзивної асоціації з Європейським Союзом в рамках унітарної держави. Це викликало глибокі історичні розбіжності всередині країни, де Схід традиційно схиляється до Росії, а Захід – в бік Європи. На жаль, для тисяч українців ці ілюзії виявилися фатальними.”

Лист РКК (клік для збільшення).
Лист РКК (клік для збільшення).

Таким чином, лобісти Москви намагаються технічно маніпулювати канадцями, називаючи супротив злочинній влади “Сім’ї” Януковича “міфом про “демократію””.

А далі викладається і головний key message листа: “Канадський уряд має припинити свої дії на підтримку українських військових і використовувати всі доступні засоби, щоб посадити українських лідерів, відповідальних за репресивні заходи, до мирних перемовин з лідерами сепаратистських регіонів Донбасу”.

***

Перед нами – взірець звичайного маніпулятивного лобістського grassroots (а точніше astroturf)-листа*. І ця історія – ще один шматочок пазла, який складається з багатомільйонних вкладень Російської Федерації у лобювання власних інтересів в Європі та Америці.

Якщо уважно поглянути на веб-сайт РКК, то ми побачимо, що організацію було створено восени минулого року, аккурат тоді, коли еліти Росії почали відчувати на собі тиск санкцій. І це не одиничний випадок подібного типу. В останні тижні від власних джерел я неодноразово чув інформацію про те, що головною метою російських лобістів закордоном є їх скасування.

Перший лист.
Перший лист.
Другий лист.
Другий лист.

Втім, росіянам ще вчитися і вчитися цивілізованому лобізму, і діяльність РКК є вочевидь безнадійною. По-перше, техніка виконання прийому шкутильгає – московські агенти впливу ймовірно не знають, що вся депутатська кореспонденція проходить крізь руки помічників членів канадського парламенту. Це переважно молоді, але досить свідомі у політичному плані люди, які у своїй більшості на боці України в її війні за незалежність. Тож, майже всі подібні листи спрямовуються в шредер, не знаходячи адресатів.

По-друге, якщо мені не зраджує память, українці є четвертою за впливом етнонаціональною групою в Канаді. Це дуже згуртована і впливова громада з чималеньким соціальним, фінансовим і політичним капіталом. Українські аграрні барони посідають провідні позиції на державному рівні, у місті Торонто та у провінціях Альберта, Манітоба і Саскачевань. Присутні вони і на політичних посадах чільного уряду. Тож, спроба сварки з ними може бути фатальною для кар’єри. В Канаді у 2015 році мають відбутися чергові вибори, і українці – це потужний електорат, з яким ніхто не хоче свариться.

І власне тому канадський політикум Україну так і підтримує, тому що з діаспорою всі заграють.

З моменту отримання незалежності пройшло більше 20 років. Тож, вже час навчитися вести себе на міжнародній арені по-дорослому, прагматично, і нарешті почати систематично підтримувати власних агентів впливу у ключових центрах геополітичної сили.

_____________________
* Різниця між ними в тому, що перші – дійсно низова ініціатива органів самоорганізації населення або інституцій третього сектору, а другі – проплачена корпораціями або державами GR-технологія, коли мета наживи прикривається благородною ціллю громадянського суспільства.

Власна інформація

Tags: , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, травня 7, 2015 at 08:38 and is filed under Закордон, Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.