Дмитро Андрієвський.

Тепер команда київського міського голови йде під брендом БППС – Блок Петра Порошенка-Солідарність. Розбирати кандидатів – дуже пізнавально.

Видання “Лівий берег” виклало в Мережу список із 121 прізвища від партії влади на виборах до Київради. Сподіваємось, сильних змін до подачі в ЦВК він не зазнає. Побіжний погляд на цей реєстр викликає одразу дві репліки – обіцянку взяти всіх діючих депутатів знову на борт Віталій Кличко не виконав, при тому, що список збільшено удвічі. Нагадаємо, поточні вибори відбуватимуться за змішаною системою, де за кожним округом номінально закріплено кандидата від тієї чи іншої партії. Пагана новина стосується мінімум 22 осіб з різних причин – наприклад, дехто став нардепом.

АНАЛІЗ СПИСКУ УНП

АНАЛІЗ СПИСКУ “БАТЬКІВЩИНА”

Другий висновок – Київрада може

стати тим інкубатором, де виростатимуть майбутні українські політики. Залишимо за дужками питання якості та етики вчителів цієї нової генерації. Так, відносно новими можна назвати 64 особи у списку. Але пояснення може бути значно прозаїчнішим – третину реєстру, тобто мінімум 40 позицій мають складати, скажімо прямим текстом, жінки. І це в країні чоловічої політики.

Умовно реєстр досить чітко ділиться на кілька сегментів. Це бізнес, переважно забудовники та правники. Це кілька олігархічних пулів – особливо виділяється команда столичного олігарха Олександра Третьякова (9 кандидатів: помічники нардепа Наталія Гусєва, Олеся Зубрицька, депутат міськради Володимир Каретко – однокласник бізнесмена, Соня Карецька, Вікторія Муха, Сергій Олійник, Ірина Савченко, Сергій Репецький та депутат КМР Наталія Чумакова), яку можна умовно назвати “Ми – Кияни!” Це представники сфери політичного обслуговування – штабісти, піарники, журналісти, рекламісти тощо. І це місцеві опініон-мейкери. Електоральна база кожного округу – близько 18 тисяч киян. Для перемоги достатньо купити 3 тисячі.

Чималу частину списку окупували розпорядники адміністративного русурсу – тобто, не останні люди в місцевому самоврядуванні столиці. Таких ми нарахували 25 осіб. Поважними людьми можна важати голів Голосіївської (Андрій Мельничук), Деснянської (Вадим Онуфрійчук), Дніпровської (Ярослав Горбунов), Подільської (Валентин Мондриївський), Святошинської (Ілля Сагайдак, зять “Льоши – мереседеса” Івченка), Солом’янської (Максим Шкуро) та Шевченківської (Олег Гаряга) РДА.

Також на увагу заслуговують колишні “списочники” УДАР – “апаратник” КМР Юрій Крикунов і заступник голови КМДА Ганна Старостенко, а також “мажоритарники” 2014 року Сергій Костюк (сидів у КМР ще до 2014 року), Олександр Черніков і Сергій Левада.

Із нових можна виділити наступних наближених до керування столицею: Наталія Гончарова, директор КП “Київреклама”; Олена Довгань з Голосіївської РДА; ЖЕК-івець з Деснянського району Михайло Іщенко; директор контакт-центру КБ “Хрещатик” Тетяна Любімова; Сергій Майзель, директор КП “Київпастранс”; ще чиновники КМДА Наталія Приходько і Володимир Слончак; заступник голови “Київводоканалу” Вадим Сторожук; Ірина Тірель з Міськбудінспекціїї; Тимур Ткаченко з КП “Київблагоустрій”; заступник голови КП “Спецжитлофонд” Володимир Шарій.

Окремо з компанії носіїв адмінресурсу можна підкреслити “трійцю Шлапак“: це троє асистентів одіозної діячки епохи Черновецького Андрій Андреев, Олена Юранська та Михайло Терентьєв. Ще однією людиною з команди колишнього мера є скандальний Віктор Грушко… а також його колишній водій Юрій Братищенко. З орбіти родини Довгих ще один свіжий списочникОлесь Маляревич. Так само колишнім колишнім “регіоналом” можна назвати і чільного депутата КМР Богдана Колодія.

Крім цього, до Київради знову йде команда нардепа Дмитра Андрієвського. Це політтехнолог Катерина Кириченко, вище згаданий Максим Шкуро, Максим Конобас (кажуть, власник стрип-“носорогів”) та Руслан Кисіль. Ще одна його людина – директор ЗОШ №74 Олена Марушевська.

Також звертають на себе увагу численні приклади непотизму – так, крім вище загаданого Сагайдака, до КМР йдуть батько і син Гончарови, топ-менеджери з “Епіцентру” подружжя Герег; батько і син Баленки (“Фуршет”); Андрій Оксанович Білозір, син народного артиста України і помічник нардепа Ар’єва Владислав Турець; начебто родич екс-нардепа Олександра Бригинця Юрій Лещенко та дружина екс-нардепа Олександра Чорноволенка Людмила Закревська.

Ноєв ковчег

Якщо говорити про медіапідтримку, то тут для БПП у нагоді стануть безпартійний Дмитро Гордон (газета “Бульвар”); Дмитро Залуський з КПІ; вже загадана Катерина Кириченко; Марія Орлова (донька генпродюсера телеканала ОТВ); політолог Андрій Странніков (ВГО “Інститут політичної освіти”, контролює скандального забудовника ТОВ “Тельбін Іва”; по списку також йде його підлеглий Віталій Росляков); піарник Вікторія Яковлєва та ще один рекламіст Олексій Окопний.

До речі, про перебіжчиків. Таких, крім Гордона, є кілька: наприклад, Людмила Костенко з Радикальної партії; ФОП Олександр Пабат (людина олігарха Хмельницького), девелопери Вячеслав Непоп і Ярослав Діденко (раніше були самовисуванцями); Юрій Сулига та Олег Петровець (партія “Нове Життя” Лесі Оробець).

Інших списочників теж згадаємо. Це людина Сергія Березенка Юрій Береговий; давній УДАР-івець Костянтин Бричук; та керуючий партнер агентства нерухомості Homeland Estate Георгій Ясинський; ще один перевірений багнет партії Віктор Дворніков (колишній замголови Печерської ДПІ); один з лідерів спочилої політичної сили Кличка Олексій Резніков. Спустилися з Липок і заступники міністрів. Мова про Миколу Даневича та Ярослава Войтовича.

Значним у Київраді може бути і лоббі забудовників. Лише БПП веде у своїх лавах як мінімум більше десятка людей, дотичних до девелопінгу. Це вище згадані Гончарови, Андрій Странніков, Георгій Ясинський, Ярослав Діденко, Вячеслав Непоп, а також Віктор Білич, Антон Дрепін, Юрій Зубко, Микола Негрич, Світлана Новохацька, Сергій Пилипенко, Максим Половко, Володимир Прокопів тощо. З нових це девелопер із середньою освітою Микита Філозоф, що місцеві вибори у 2014 році програв Міщенку, та Наталія Бондар, яка у 2014 році балотувалася по 59 округу від СПУ – в її даних значилося “Генеральний директор ТОВ “Кармен-центр” (гуртова торгівля будматеріалами), кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних технологій дизайну”. Тоді переміг самовисуванець Олександр Бродський з команди Пилипишина.

Достатньо і представників юридичних фірм: Сергій Артеменко (помічник нардепа Віктора Чумака), згаданий вище Юрій Береговий, Оксана Єфімчук, Анастасія Зернова, Наталія Маслова, Владислав Михайленко, Олександр Міщенко, Ігор Опадчий тощо.

Старі та нові

Достатньо багато в команді Кличка і перевірених мажоритарників – комусь же треба тягнути фінансову лямку роботи в полі. Наприклад, це продавець алкоголя Олексій Безпалий; протестант, космос-івець і засновник реабілітаційного центру Богдан Ганноха; “сміттяр” Олег Костюшко; неодноразова переможниця державних тендерів Вікторія Кустова; Олена Овраменко, причетна до столичного рітейл-бренда “Васильок”; виробник товарів широкого вжитку (запальничок і дитячих іграшок) Вадим Пишняк, правник Олександр Харченко тощо.

Якщо дивитися на перелік нових облич, то виникне відчуття déjà vu, наче подібну ситуацію виставлення на певних округах відверто слабких і нікому не відомих кандидатів є візитівкою БППС. Або ж навіть партії влади несила знайти для столиці цілих 120 лояльних партійців, тобто її кадровий резерв є мінімальним.

Це, наприклад, можна сказати про таких кандидатів, як лікаря та науковця Людмилу Антоненко, Лідію Василенко (30-річний педіатр з медклініки “Валерія” і супербайкер з двома освітами), Руслана Гаджимурадова, що півтора роки тому вже балотувався від команди Олексія Мочанова “Молоді демократи”, назвавши себе “мільйонером з трущоб”; вчителя фізкультури ЗОШ №25 Федора Губенкова; кандидата філософських наук, ФОП Олену Іщенко; київського “пориста” Тараса Криворучка, штабіста Світлану Малоок (раніше довірена особа кандидата у нардепи по 100 округу Ярослава Бублика).

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ВИБОРИ ДО КИЇВРАДИ ЧИТАЙТЕ ТУТ

Але серед нових облич є і перспективні політики: директор ДНЗ №521 Вікторія Антонішина; політолог з ФЗ Ростислав Балабан, що у 2014-му балотувався на 11 окрузі від “Батьківщини” проти Баленка; Богдан Баласинович, помічник нардепа від БПП Тараса Кутового, а до того – Юлії Льовочкіної (він же – радник мера Кличка , а перед тим – Азарова); ще один помічник нардепа від БПП Валерія Ищенка Ігор Балацій; підприємець Дмитро Банас, який програв свободівцю Кутняку січневу битву за Татарку (проміжні вибори до КМР).

Також виділяються священник УАПЦ, директор музею “Пирогово” Юрій Бойко, екс-помічник нардепа Вячеслава Кириленка і сам екс-нардеп IV скликання та екс-комбат “Київ-1” Віталій Сатаренко і директор НВК “Домінанта” Світлана Уфімцева.

Ще одним скандальним кандидатом є Володимир Левін, батько одного зі “студентів Януковича”; не відстає від нього і Ганна Рахімова – власниця конфліктного троєщинського будмайданчика по Бальзака, 54А.

Загалом список досить пістрявий: колишній працівник МЕРТ, який зокрема ще у 2007 році готував Євро-2012 Олексій Михайлов; Олександр Мурза – колишній член ХЛДПУ і адвокат; помічник нардепа Александра Присяжнюка (“Народный фронт”) Ірина Никорак з юридичною освітою; помічник нардепа від НФ Лілії Гриневич Ганна Руденко; ще один правник Вячеслав Самохвалов; Юлія Ярмоленко – доцент Академії профспілок України.

Враховуючи приголомшливий результат УДАР у 2014 році та запутаність нової системи, шанси, що саме ці люди представлятимуь наші інтереси у КМР, є дуже високими…

Власна інформація

 

 

Tags: , , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, жовтня 13, 2015 at 19:19 and is filed under Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.