Паспорт
Паспорт

У повідомленнях про знайдений паспорт Сирії в одного із загиблих в залі Батаклан в Парижі під час атаки терористів в п’ятницю 13-го журналісти ставили цілком резонне питання – а якщо цей паспорт був куплений для того, щоб потрапити в ЄС з мігрантами? Чи можна провернути таке, – поцікавились Журналистские истории.

Журналіст Daily Mail ще у вересні 2015 з’їздив до Туреччини, щоб підтвердити – так, можна! Ціна невелика для жителів Заходу – 2000 доларів і ви – законний біженець із Сирії.

Репортер приїхав до Туреччини на кордон із Сирією для зустрічі з людиною, яка займається виключно продажем сирійських документів. Вдалося купити повний комплект – ID-card, права та паспорт громадянина Сирійської Арабської Республіки на ім’я реального бійця ІГІЛ, полеглого в Алеппо в минулому році.

Розслідування довело, що терористи ІГІЛ використовують підроблені паспорти для пересування по світу, життя під чужими іменами, вільними від минулих гріхів. Відмінно зроблені бланки для документів опозиція і терористи знаходили в розгромлених офісах військ і цивільних адміністрацій Башара Асада. А після того, як бійці ІГІЛ потрапляли в Європу і отримували за цими документами притулок, вони часто створювали сплячі осередки, які будували плани терактів, чекаючи наказу з “центру” – Ракка або Мосула.

Світову громадськість про це попередив Ліван, влада якого заявила, що двоє з кожної сотні біженців – навчені ІГІЛ фанатики, які подорожують разом з потоками біженців через Туреччину до Греції і далі в Європу.

Фальшиві документи використовуються також економічними мігрантами з інших близькосхідних держав, які знають, що сирійська заява про надання притулку зустріне велику симпатію після початку громадянської війни, що змусила 4 мільйони людей втікати з країни.

Недавня смерть Айлана Курди, трирічного хлопчика, після того, як він був викинутий на берег турецький, посилила вимоги для країн прийняти сирійських біженців.

Фальсифікатор сказав MailOnline: “Кожен хоче бути з Сирії зараз – бо тепер кожен вітає сирійців”.

Є палестинці, єгиптяни, іракці, люди зі всього арабського світу, які, роблять вигляд, що вони з Сирії, так як вони можуть отримати нове життя в Європі.

Фальсифікатор пояснив, що ополченці, що борються проти сил Асада, як тільки вони хоч трохи займають місто, відразу штурмують державні установи. Вони знають вартість документів і крадуть паспорти, бланки і навіть принтери, які використовуються для створення посвідчень і водійських прав.

“Я не знаю, з якого міста цей паспорт прийшов, тому що це траплялося багато разів”, – сказав він.

“Бійці – від Вільної Сирійської Армії, Аль Нусра, ISIS або ще хтось – вони знають значення цих документів. Вони приймають їх, і вони дають їх нам. Вони просять нас зробити нові документи для них і їхніх сімей, щоб вони могли подорожувати за межами Сирії.

Ми робимо це для них, і вони залишають нам деякі з книг, так що ми можемо їх продати. Є багато людей, – сирійські люди – які втратили свої паспорти і посвідчення особи через хаос війни. Вони хочуть нові документи, щоб допомогти собі в Європі”.

Виробництво паспортів і документів, що засвідчують особу, від фальсифікаторів почалося відразу після розпаду сирійського режиму Асада, коли багато громадян втратили свої офіційні папери в хаосі.

“Спочатку це був спосіб підтримати плин нормального життя”, – сказав MailOnline сирієць зі знанням практики створення нових паспортів.

“Коли хтось одружився, їм потрібен сертифікат. Коли дитина народилася, необхідний сертифікат. Коли хтось хотів поїхати за кордон, необхідний паспорт. Але в більшій частині країни не було жодного уряду. Тим не менше, люди, які працювали на уряд, місцеві жителі в кожному містечку чи місті, звільненому від режиму, були все ще там і вони зайнялися цим”.

Проблема набагато ширша, ніж можна вважати за кількістю виявлених випадків в ЄС, заявляють у прикордонному агентстві Фронтекс.

“Вони зрозуміли, що людям потрібні документи, щоб вони допомогли їм отримати трохи грошей для себе. Але тепер є люди, які зацікавлені тільки в грошах. Їх не хвилює, кому вони продають паспорт – навіть якщо вони є терористами”.

Колишній детектив Скотланд-Ярду і фахівець із шахрайств з паспортами та ідентичністю, Том Крейг, сказав MailOnline, що паспорта та інших документів буде достатньо, щоб потрапити до ЄС.

“У той час як є деякі розбіжності, чи достатньо паспорт хороший, щоб потрапити з ним до Греції чи Італії. Це, здається, старий стиль паспортів, а не сучасний. Буклет здається справжнім, як і папір”.

Знадобилося всього чотири дні та одна публікація від MailOnline, щоб розслідування принесло “улов” у Туреччині.

Публікація точніших подробиць операції піддасть життя сирійських і турецьких розслідувачів видання небезпеці, але, по суті, це було, на диво, легко.

Репортер відправив фотографію за допомогою соціальних медіа шахраєві з Сирії, який зробив документи, а потім контрабандним шляхом ці документи дійшли до “пористого” кордону між Сирією і Туреччиною для передачі.

Кіт Ваз, голова комітету з внутрішніх справ, повідомив MailOnline, що одкровення були “дуже тривожними”.

Він сказав: “Легкість, з якою підробка сирійського посвідчення особи була отримана, є дуже тривожною. Важливо, що всі країни повинні отримати необхідне обладнання для перевірки достовірності цих документів. Це являє собою величезну проблему, яка повинна бути вирішена негайно”.

Філіп Холлобон, Консерватор і Член Парламенту від Кеттеринга, заявив, що розслідування MailOnline проллє суворе світло на проблеми безпеки.

Він сказав: “Я хотів би привітати MailOnline за роботу з викриття цієї дуже серйозної проблеми безпеки”.

“Існує мало сумнівів у тому, що злі джихадисти будуть прагнути використати нинішню кризу біженців, щоб торувати свій шлях до Європи і Великобританії. У справжньому хаосі підроблені паспорти забезпечать майже ідеальний захист”.

“Прикордонники Великобританія повинні бути дуже пильними, щоб відокремити справжніх біженців від ISIS-оперативників”.

Філіп Девіс, Консерватор і Член Парламенту від Шиплі, сказав: “Це дуже тривожний сигнал і він підкреслює, чому ми повинні правильно контролювати свої кордони. Ми не настільки перевантажені жалісливим бажанням допомогти людям, щоб ми спустили нашу пильність”.

“Є багато людей, які хочуть використовувати нашу щедрість, – і уряд не має дозволити цьому статися”.

MailOnline зв’язався з турецькою владою, щоб повідомити про шахрайство.

Журналистские истории

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Середа, листопада 18, 2015 at 07:00 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.