Афганець

Вчора, до мене, на зупинці, підійшли два бійця, пише на своїй сторінці facebook Кирило Сергеев.

Виглядали, як аватари. Хоча форма і чиста, але обличчя вкрай опухщі, да і перегаром добряче несло. Я стояв по формі, чим і привлік їх увагу. Вони розповіли, що є керівниками ветеранських організацій і почали агітувати вступити в їх ряди.

Я включив дурака і почав розпитувати, бо мені вкрай цікаво стали два питання: Як вони зареєстрували юридичну особу? Бо ГО реєструвати складно, а вони ніяк не схожі на тих, хто готовий віддавати гроші за послуги юристів. Та, навіщо створювали дві окремі організації, хоч з самого початку розмови було зрозуміло, що один одного знають давно.

Врешті, вони виявились балакучими і їх коротка розповідь проста: Створити організації їм запропонував знайомий афганець, який розповів, що серед ветеранських організацій багато поганих, яких треба мочити, тому потрібно дві, щоб було більше сили. Той же афганець і зареєстрував їм організації і знайшов офіси, а на питання, чим їм тепер займатись, сказав знайти якогось юриста, посадити в офісі, як в громадській приймальні. При цьому, вони добряче налаштовані саме на протистояння з ветеранськими організаціями. Назвали декілька “ворогів”, по всіх одна й сама фраза: На війні був місяць, тільки щоб ветеранську організацію створити. Серед названих “ворогів”, одну організацію я знаю і виключно з позитивної сторони. Кажу: А чого це той був місяць? Він й досі воює, офіцер, навіть не добровольчого підрозділу, він керівник, а основні технічні функції, коли він на фронті, виконують його заступники, які інваліди війни. Мої співрозмовники не розгубились, і з теми часу перебування на фронті, просто перейшли на цілі: Так він організацію створив виключно заради піару! Я знову заперечив: Та немає у них ніякого піару, маленька регіональна організація, він і на виборах нікуди не подавався, зато працюють вони дуже ефективно і хлопцям багато допомагають. Та і тут розгубленості не сталось: Вони розкольники, бо не об’єднались. При чому, в їх розумінні, об’єднання, це коли реально ефективна організація повністтю увійде до складу їх аватарського об’єднання, а саме – підкориться їм.

Ми вже давно відмічали, що конфлікти в колах ветеранських організацій, якось схожі на штучні, наче кимось спеціально спроваковані. А тут, із однієї розмови на зупинці, отримав підтвердження підозрі.

Основна підозра на афганців. В їх колах є незадоволення тим, що хтось порушив їх багаторічну монополію на ветеранські бюджети. Мало того, що ветеранське житло почали віддавати АТОшникам, так ці ще й в політику лізуть, а це вони теж сприймають, як конкуренцію. Тож і почали вони створювати аватарські структури, у яких одна мета – їх приводять натовпом до якогось політика і кажуть – ось громадськість ветеранів АТО, і ті аватари починають розповідати, які вони класні, паралельно, обливаючи брудом ефективно працюючі ветеранські структури – вони до війни, а вони на війні, а вони створювались до … і так далі. Даби політик зрозумів яких справжніх героїв йому привели афганці, і працювати з якими можна тільки через цих афганців.

Звичайно, афганці далеко не всі такі. Багато з них реально нам допомагають, і діляться досвідом своїх проколів двадцятирічної давності. Але в Україні зараз все не єдино, і ветерани всіх війн, теж.

Хтось з хлопців допустив, що такі штучні організації можуть бути створені і владою в контексті технології: “Розділяй і володарюй”. Та сумніваюсь, бо якими треба бути дебілами, щоби застосовувати таку технологію в час війни. Це технологія занадто мирного часу, а в період війни вона занадто послабляє, деморалізує і радикалізує суспільство, що може призвести як до жорстоких революцій так і до розпаду держави.

Кирило Сергеев

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, листопада 23, 2015 at 09:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.