Бухарєв.

Депутат Верховної Ради від “Батьківщини” Владислав Бухарєв перейнявся станом справ на одному з найбільш проблемних машинобудівних підприємств України. Як пише Антикор, 10 листопада нардеп направив депутатський запит прем’єр-міністру Арсенію Яценюку щодо відшкодування у повному обсязі боргів з податку на додану вартість Сумському машинобудівному науково-виробничому об’єднанню (колишнє НВО ім. Фрунзе). Бухарєв вказав, що з подібним проханням до нього звернулися депутати Сумської міськради, які вказали, що протягом останніх місяців у ПАТ спостерігається “погіршення соціально-економічної обстановки, яке призвело до відкритого конфлікту між працівниками та керівництвом підприємства”.

Депутат констатував, що завод втратив постійних партнерів (ключовими серед них, за даними “ДС”, довгі роки були підконтрольні владі РФ компанії “Газпром” і “Роснефть”), в результаті чого фактично зупинився. Яким є борг з ПДВ держави перед підприємством, Бухарєв не уточнив, зазначивши лише, що він “майже в шість разів перевищує борги заводу із заробітної плати перед працівниками”. І додав, що якщо проблеми Сумського машинобудівного НВО не будуть вирішені, для міста можуть настати катастрофічні наслідки.

Незважаючи на те, що Владислав Бухарєв сам є уродженцем Сумської області і потрапив у Раду, вигравши вибори в одномандатному окрузі в цьому регіоні, лобізм інтересів виробника устаткування для нафтогазової, хімічної і атомної промисловості з обласного центру для нього можна вважати пробою пера. Починаючи з минулого року, Бухарєв направив більше двох з половиною десятків запитів в Кабмін, але майже всі вони стосувалися в основному Лебединського, Охтирського та Тростянецького районів, які включає в себе його округ…

На додачу нинішній запит депутата, який до обрання у ВР минулого року був першим заступником голови Служби безпеки України і зараз очолює парламентський підкомітет з боротьби з організованою злочинністю, перший, в якому мова прямо йде про інтереси приватного підприємства. Притому що останнє прийнято вважати частиною групи “Енергетичний стандарт” російського бізнесмена Костянтина Григоришина. Саме йому приписують контроль над зареєстрованою на Кіпрі компанією Stremvol Holdings Lmited, яка володіє більше 80% акцій Сумського МНВО. Хоча саме машинобудівне підприємство в цьому чомусь не зізнається, вказуючи, що його бенефіціарами є громадянин Болгарії Максим Марков (він більше відомий як юрист і довірена особа Григоришина), а також співвласник російської групи ГМС Володимир Лук’яненко.

За даними “ДС”, Сумське МНВО ім. Фрунзе зараз дійсно перебуває в непростому становищі. Тільки за підсумками 2014 року його доходи впали майже удвічі порівняно з 2013-м, до 1,1 млрд грн, а збиток склав 1,4 млрд грн. У першому півріччі поточного року підприємство заробило ще 733 млн грн збитку. Компанія прямо пов’язала свої фінансові проблеми зі скороченням продажів в Росії: якщо раніше на ринок РФ, за даними “ДС”, припадало до 70% всього експорту МНПО, то зараз в кращому випадку 20-25%. Компенсувати ж втрату ринку Росії за рахунок виходу, наприклад, на ринок ЄС, завод не в змозі, пояснюючи це тим, що його продукція не відповідає європейським стандартам. Хоча опоненти Григоришина вважають, що всьому виною вимивання бізнесменом коштів зі свого підприємства.

Таке звинувачення недавно висунув нардеп від “Народного фронту” Антон Геращенко. За його даними, МНПО шляхом виведення прибутку через пов’язані з Григоришиним підприємства було завдано матеріальних збитків більш ніж на $250 млн. Цей випад можна вважати одним з епізодів неприкритої війни, яка ведеться зараз між Григоришиним і лідером “Народного фронту” Арсенієм Яценюком. Що саме по собі ніяк не підвищує шанси сумського підприємства домогтися повного розуміння з боку глави Кабміну. Втім, поки йому не вдається придумати нічого кращого, ніж залучати лобістів на всіх рівнях для вирішення питання із заборгованістю з ПДВ, яка зараз оцінюється на рівні 100 млн грн.

Антикор

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on четвер, листопада 26, 2015 at 11:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.