Янченко.
Янченко.

Екс-депутат Київради, засновник Антикорупційного штабу Києва Галина Янченко в інтерв’ю FaceNews розповіла, наскільки корупційний ринок забудов у Києві.

“Цей сектор і цей ринок надзвичайно корумпований. По-перше, тому що такий ресурс земля в Києві є досить обмеженим. Чим більш обмежений ресурс, тим вищий на нього попит і, відповідно, спроби його отримати обхідними шляхами. Це з одного боку. З іншого боку, процедури дуже зарегульовані. Компанії та люди, що намагаються легально працювати в цьому бізнесі, кажуть, що від подачі документів, щоб тільки почати процес землевідведення, до фактичного землевідведення проходить, як мінімум, два-три роки. Там існує дуже багато етапів, і дуже часто ці етапи навмисне гальмуються чиновниками з натяком, що “в принципі, є можливість прискорити. Здогадайтеся, як це зробити”. Тобто, насправді, є можливості і бажання окремих людей на цьому заробити”, – розповіла Янченко.

Екс-депутат Київради розповіла, хто несе відповідальність за лобіювання забудов у столиці.

“Що стосується, хто і що лобіює – тут все просто. Треба взяти і подивитися, хто очолює ключові відомства, хто очолює Департамент земельних ресурсів, тому що це перша точка входу будь-яких звернень та документації до Київради. Тобто, Департамент земельних ресурсів, далі до потрапляння на комісію документи проходять через профільного заступника Кличка, секретаря Київради і потім вони потрапляють на земельну комісію. Але, крім ключових осіб у формальному ланцюжку, вистачає й інших людей, які можуть мати інтерес і очевидно, що впливають на процес. Що говорити, якщо, наприклад, та сама земельна комісія мінімум на чверть, а то – і на більшу частину складалася з людей, які керують або представляють ті чи інші будівельні кампанії. Це, насамперед, Максим Микитась з корпорації “УкоБуд”, це Непоп, керівник комунального підприємства “Житлоінвестбуд-УКБ”. Крім того, якщо ми візьмемо заступників Кличка, то перший заступник Ніконов є одним із найбільших забудовників. У кого може бути будівельний інтерес? Все очевидно, якщо ми просто розберемо керівництво КМДА і керівництво цих профільних точок, через які проходить вся документація”, – повідомила Янченко.

FaceNews

Tags: , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, грудня 2, 2015 at 11:00 and is filed under Київ, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.