Рішали.

Звільнені міліціонери скаржаться, що не можуть знайти нову роботу. Одна з посад, яку їм пропонують, – посередники між бізнес-структурами та силовими органами, пишуть Вести.

До речі, останнім часом ця посада – GR-фахівців – стає усе популярнішою. За лобізм можуть платити і готівкою, і земельними ділянками.

Потрібні з досвідом

“Проходив кілька співбесід, але роботодавець бажав бачити в мені, в першу чергу, інструмент вирішення питань у правоохоронних органах. І, природно, тільки за заробітну плату”, – розповідає один з екс-співробітників МВС.

Його колега підтверджує: “Все залежить від того, які зв’язки перед звільненням заробив, якими корисними знайомствами обзавівся та й ким сам був на службі”, – говорить він.

Але не тільки колишні силовики можуть йти в “рішали” або GR-фахівці. Часто туди запрошують юристів з досвідом роботи, колишніх чиновників, помічників депутатів і навіть самих колишніх депутатів місцевих рад.
Менеджер зі зв’язків з громадськістю порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна каже, що тільки зараз у них на порталі приблизно 15 подібних вакансій.

“Шукають GR-фахівців. Наприклад, в медіакомпанії. Потрібен досвід в просуванні і захисті інтересів компанії в органах державної влади. Такий же фахівець потрібен у велику компанію мережевого маркетингу. Набирають подібних фахівців і кілька рекрутингових агентств. А ось про рівень зарплат не повідомляють. Я думаю, що вони отримують відсотки”, – говорить Пашкіна.

Беруть бартером
“Зазвичай таких фахівців офіційно або навіть частіше неофіційно наймають для налагодження потрібних зв’язків з держорганами та фіскальними службами, – на умовах анонімності говорить один з колишніх помічників київського депутата. – Наприклад, я попрацював помічником депутата, у мене є виходи на тих, хто вирішує земельні питання, а також пов’язані з орендою. За кожне питання я беру свій відсоток. Скільки заробляю, не скажу – місяць на місяць не випадає. Але квартиру купив, ремонт зробив, зараз збираюся купити машину”.

“У сфері неформальної комунікації виграють ті структури, в яких нею займаються на постійній основі люди або відділи (транснаціональні корпорації). І взяти на роботу потрібну людину – лише один з багатьох способів “поспівпрацювати” з можновладцями”, – вважає фахівець з GR Сергій Клімович.

Що стосується розцінок за послуги таких фахівців, то все індивідуально. “Пряма оплата грошима за посередництво вже відходить у минуле. Тепер більше платять бартером, натомість надають якісь послуги”, – говорить Клімович.

“Якщо ви працюєте офіційно в компанії, то вам можуть платити або хорошу ставку, або зовсім небагато, але зате надавати в оренду гарне житло та авто, закордонні поїздки, соцстраховку. Ті, хто працює неофіційно, по-сірому, можуть отримати якусь ділянку землі, якщо їх послуги пов’язані з вирішенням таких питань. Або приміщення в довгострокову оренду, яке вони будуть здавати і так самі заробляти. Ну, а якщо людина вирішує питання тендеру або в Податковій, то може отримувати і відсотки”, – говорить джерело.

Столичний юрист Андрій В. запевняє, що є і конкретні розцінки: “Є різні дрібні юридичні фірми, які тільки посередництвом і займаються. Вони і земельні питання вирішують, і з Податковою, митницею. Один юрист розповідав, що він працює в фірмочці, яка займається чисто міграційними справами. Він технічний працівник, його заробіток – $500 на місяць”.

За те, щоб прискорити питання щодо отримання громадянства в Україні, беруть $3-4 тис. Якщо у кандидата немає законних підстав на громадянство, то це коштує $10 тис. А якщо людина має якісь серйозні проблеми із законом, то набагато більше.

“За землю в центральних областях беруть 10-20% від суми хабара (зазвичай сотка коштує $150), а в Києві та області це до 30%”, – розповів наш співрозмовник.

Правда, кажуть, зараз на ринку багато що змінилося у зв’язку зі зміною кадрів. “Дуже багато нових людей у ​​міністерствах, тому старі посередники не можуть вирішувати питання, доводиться шукати підходи, а це довше і дорожче. Наприклад, у новій поліції зараз багато обзаводяться новими зв’язками, люди змінюються, і все зупинилося”, – говорить джерело.

На митниці, за його словами, теж проблеми, старі кадри побоюються вирішувати питання, можуть звільнити або навіть підставити. Тому зараз ринок трохи зупинився, але це тимчасово.

Вести

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, грудня 4, 2015 at 09:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.