11
Гру

Гра в мудака

   Posted by: klimovy4   in Закордон, Новини

Мудак.
Мудак.

Відмінний текст Аліни Фаркаш. Оскільки читати неможливо через пекельну кількість нав’язливої ​​реклами, яка лізе звідусіль і перекриває текст, копіюю сюди, пише у facebook Ольга Арефьєва.

“Нещодавно в моєму блозі ми грали в мудаків. Грати в них смішно і просто. Як я раніше не додумалася?
Коментатор першого рівня пише якусь абсолютно безневинну фразу, в якій складно знайти щось погане, а коментатори другого рівня у відповідь придумують знецінювальні, принизливі та образливі коментарі. Такі, як отримує і поза всякою грою практично будь-хто, хто насмілився розповідати в блозі хоч щось про своє життя.

Я, наприклад, написала: “Я отримала Нобелівську премію за відкриття ліків від раку”. Мені відповідали:
– Пфф, справжній учений ніколи не став би хвалитися!
– Це тому, що у вас мужика нормального не було.
– Ну євреї при владі знову своїм нагороду дали, в чому новина?
– Чоловік би це зробив в два рази швидше!
– У Росії, між іншим, 55% смертей припадають на захворювання серцево-судинної системи, а на рак – всього 15%. Вас, напевно, в “Гуглі” забанили, якщо ви не можете подивитися статистику і займаєтеся замість важливих справ другорядними.
– Краще б демографію поліпшила, могла вже шістьох народити!
– Можна уявити, як зміниться характер від таких грошей.
– Знаємо ми, як зараз ці премії роздають…
– Ніхто не придумав, а вона придумала!!!! Теж мені знайшлася…
– В останні десять років премію кому попало дають. Вона стала наскрізь ангажованою.
– Не видавайте бажане за дійсне.
– А онкологи з вашої ласки повинні без роботи сидіти?!
– Сподіваюся, ви направите ці гроші на добру справу, на допомогу голодним дітям Поволжя. А то ж як буває, отримають гроші і забудуть про тих, хто справді потребує.
– Діти біженців від цього не перестають вмирати від голоду.
– Не відкриття, а винахід! Відкривають кватирку, лауреат фіговий!
– Так, часто доводиться вибирати: кар’єра чи особисте життя. Шкода таких жінок, звичайно.
– Я б теж могла отримати нобелівку, але мені не потрібне чуже схвалення для підтвердження своєї професійної цінності!
І все в такому дусі. І ви собі навіть не уявляєте, що відповідали на коментарі, на кшталт “Ми з чоловіком одружені двадцять років і досі дуже любимо один одного!” або “Я достроково закрила іпотеку, і тепер у мене є своя власна квартира в Москві!”

Гра зібрала близько трьох тисяч лайків, сімсот п’ятдесят коментарів і незліченну кількість перепостів. Про неї написало і розповіло кілька відомих новинних ресурсів, і ось зараз розповідає SNCmedia.ru – думаю, це серйозний показник того, наскільки ця, здавалося б, незначна тема актуальна в нашому світі. Майстерне знецінення – це те, в чому досягли справжніх висот наші батьки, і що продовжують робити багато хто – по відношенню до інших або по відношенню до себе. Наприклад, я в одинадцять років написала першу статтю, яку опублікували у справжній дорослій газеті. І навіть гроші заплатили! Їх вистачило на півтора “снікерса” – неймовірна цінність на ті часи. Я негайно сіла друкувати наступний текст. Дідусь (шалено гордий моєю роботою) ходив навколо і примовляв: “Цікаво, а ось твій гонорар хоча б відшкодує папір, який ти витратила на написання статті?..”

У ЧОМУ Ж GUILTY PLEASURE?
Крім того, що читати коментарі було неймовірно, гомерично смішно, вони несли в собі величезний терапевтичний ефект. По-перше, стало очевидно, що знищити, знецінити або висміяти можна абсолютно все і абсолютно всіх. Що б не відбувалося у вашому житті, яких би висот ви не домоглися, завжди знайдеться хтось, для кого це все буде не так, недостатньо і “мужика б їй хорошого”. Здається, що на світі є ціла категорія людей, в очах у яких стоять нібито криві дзеркала, що спотворюють все навколо. Перетворюють красу на потворність, щастя – на хвалькуватість, гордість – на снобізм, альтруїзм – на меркантильний таємний умисел. Подібні коментарі взагалі нічого не говорять про предмет розмови. Але дуже багато чого – про його автора. Спілкування з подібними – токсичне і у великих дозах здатне отруїти і зіпсувати навіть найщасливішу долю.

По-друге, перехід прикрого, принизливого та образливого в ранг комічного – вкрай корисна функція, що позбавляє агресорів більшої частини сили. Стає дивним, як деякі люди можуть на повному серйозі, не в рамках жарту або гри, залишати подібні коментарі. Не важливо – в реальному житті чи в “Фейсбуці”.

Третій ефект – відстеження власних емоцій. Я, наприклад, помітила, що мене абсолютно не зачіпають коментарі, що стосуються мого особистого життя, роботи, зовнішності і навіть дітей. Але я щоразу – навіть у жартівливому треді – підстрибую і закипаю від двох типів висловлювань. Перше – це трагічні передбачення. Каркання. Ось, вам здається, що у вас все добре, а скоро буде погано! Ви розчулюєтеся, що син дуже добре рахує, але ж це перша ознака аутизму, ви ще наплачетеся, коли він виросте! (До речі, це реальний коментар, який я отримала, коли похвалилася в блозі, що п’ятирічний син може усно додавати двозначні числа). І другий вид коментарів – це шалено-абсурдистські: “Ви так пишете про свою сім’ю, ніби у вас все добре, а от я вчора бачила, як ваш чоловік в церкві вам свічку за упокій ставив!” (Теж, до речі, реальний коментар, у мене б на такий не вистачило фантазії). І ти сидиш, розумієш, що: 1. Твій чоловік в Америці у відрядженні. 2. Він ніколи в житті не був у церкві і не збирається… І розумієш, що пояснювати це – і дивно, і нерозумно. І від цього підстрибуєш, кусаєш себе за пальці і скаженієш. Або, туди ж – коли тобі приписують щось протилежне тому, що ти робила. І засуджують тебе ж за ідіотизм. Загалом виявилося, що це вкрай корисна функція – поглянути на свої больові точки. Побачити вразливі місця. І проаналізувати, чому вони у вас саме такі. Я про свої – зрозуміла.

І останній ефект – багато коментаторів це називали “злити отруту”. Я такого ефекту не очікувала і довго роздумувала, чи дійсно так багато людей хочуть говорити гидоту знайомим і незнайомим, але стримуються. Про цей ефект у мене поки немає думок. Подумаю про це завтра”.

Ольга Арефьєва

Tags: , , ,

This entry was posted on П’ятниця, грудня 11, 2015 at 11:00 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.