Філантропи.

Після народження дочки Марк Цукерберг відкрив клуб для благодійних внесків, в який збирався пожертвувати 99% прибутку від своїх соціальних мереж, а це близько 45 млрд доларів, цитує The Guardian gr-news.

Чи тільки Марк є настільки щедрим благодійником? Представляємо топ найбільших філантропів світу, прикладу яких можна і треба повчитися бізнесменам.

Рішення Марка Цукерберга виділити більшу частину прибутку своїх компаній на благодійність відразу ж підняло його на перше місце в рейтингу найбільш щедрих філантропів світу. Вкладення грошей у благодійні фонди, університети, музеї стало звичним заняттям для багатьох видатних бізнес-королів.

Найбільших філантропів ХІХ ст в США вважали “награбованими баронами”, коли вони змогли зробити великі гроші під час масової індустріалізації США в другій половині XIX століття. Джон Рокфеллер став одним з найбільш щедрих і найбагатших людей того часу. Він пожертвував перед своєю смертю в 1937р $540 млн, накопичивши їх у своїй Standard Oil – найбільшій нафтовій компанії, що успішно розвивається, тих часів, що контролювала близько 90% нафтового бізнесу США.

Еру філантропів продовжили барони сталеливарної промисловості, наприклад Ендрю Карнегі, який виділив близько $350 млн, або 90% його заощаджень, на потреби країни. Обидва філантропа часто діяли в бізнесі за допомогою незаконних методів, таких як демпінг і придушення страйків, але при цьому виділяли кошти на загальні потреби.

Білл Гейтс і Уоррен Баффет, найбагатші люди США, заохочують інших забезпечених особистостей виділяти частину коштів на благодійність, під час їх життя або за заповітом. Вони заснували в 2010р кампанію “Клятва дарування” (The Giving Pledge), яка зібрала 138 жертводавців. Більшість з них зі Сполучених Штатів, але є й британці Майкл Ешкрофт, Девід Сейнсбері і Річард Бренсон.

Список “найщедріших” філантропів нашого часу

Згідно з доповіддю Forbes, Уоррен Баффет став найбільшим філантропом США торік. Заробивши $73 млрд на інвестиціях, він відрахував з них $2.8 млрд в 2014р, а загалом за все життя у благодійність інвестував майже $23 млрд. Він робить це через фонд The ​​Bill and Melinda Gates, заснований дружиною Білла Гейтса спільно з Microsoft для боротьби з бідністю. Улюблений афоризм Баффета звучить так: “Багаті люди повинні забезпечити своїх дітей достатньою кількістю грошей, щоб робити хоча б щось, але недостатньою, щоб не робити нічого”.

Білл і Мелінда Гейтс стоять відразу після Баффета в рейтингу великих жертводавців на благодійність. Вони виділили $1,3 млрд, після чого загальна сума їх відрахувань стала дорівнювати $31.5 млрд. Засновник Microsoft разом з дружиною, чий статок дорівнює $79 млрд, відкрили свій фонд в 2000р, а до кінця 2014р заощадження фонду нараховували $44 млрд, роблячи його найбільшим приватним фондом у світі. Його метою є боротьба з бідністю на глобальному рівні і поліпшення охорони здоров’я. Фонд інвестує кошти в дослідження по боротьбі з ВІЛ, на забезпечення санітарних умов і нормальної освіти в США. Все ж критики звинувачують Гейтса в надмірно привабливій діяльності для оточуючих, враховуючи те, що він не цікавиться бажаннями компанії, яка зробила ці гроші, щодо способів їх використання.

Карлос Слім, мексиканський телемагнат, який бореться з Гейтсом і Баффетом за звання найбагатшої людини в світі, піддає сумнівам заяви американських філантропів, тому не входить в “Клятву дарування”. Слім, який заробив $77 млрд, говорить, що гроші, які вкладаються в освіту і забезпечення робочих місць, не зможуть допомогти в боротьбі з бідністю. Він висловився, що в 2007р не намагався стати Санта Клаусом, подібно Гейтсу. Але тим не менш в останні роки він збільшив кількість благодійних відрахувань, подвоюючи бюджет його двох найбільших благодійних фондів до $8 млрд. Все ж підозрілими виглядають спроби Сліма відраховувати кошти в благодійні фонди. На думку експертів, тим самим він намагається поліпшити свій імідж і відвернути ЗМІ від провокацій з приводу його статків.

Лі Кашин, гонконзький бізнес-магнат, назвав свій благодійний фонд, створений в 2007р, на честь свого третього сина і пообіцяв відраховувати туди третину своїх доходів – ні багато ні мало $32 млрд. Метою фонду є поширення освіти та охорони здоров’я переважно в Китаї, а також надихання інших бізнесменів виділяти кошти на благодійність. Організація заявляє також про те, що виділила близько $2млрд медичному факультету Гонконзького університету, гонконзькому монастирському руху і відкрила буддистський монастир.

Азім Премжі, найбагатший індус, заявив, що виділив чверть своїх доходів у 2013р на благодійність і що продовжить робити те ж саме протягом 5 років, за його згодою з “Клятвою дарування”. Відома і впливова особистість, зараз у нього на рахунку близько $16 млрд, і він збирається направити свої кошти на боротьбу з низьким рівнем освіти в Індії. Він виділив $2 млрд на поліпшення шкільної освіти, а також спонсорує університет, названий на його честь, який просуває ідеї розвитку освітнього мислення.

Сер Річард Бренсон вступив до лав “Клятви дарування” на початку 2013р, обіцяючи виділяти гроші на підприємництво, здатне привнести щось нове в цей світ. Його внесок мало порівнюваний з вкладами Гейтса або Баффета, але із загальним капіталом в $5 млрд він збирається віддати на благодійність близько $2,5 млрд. Крім того, він зобов’язався відрахувати близько $3 млрд із прибутку його авіакомпанії для поширення низьковуглецевого палива, хоча і зізнався, що торік вдалося відрахувати лише $300 млн. Його фонд Virgin Unite спонсорується із коштів його авіакомпанії і його сім’ї, а головною метою цього об’єднання є заохочення молодих підприємців, готових працювати без шкоди для екології.

gr-news

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, грудня 14, 2015 at 13:00 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.