ЄС.

Євросоюз намагається ще сильніше загвинтити шурупи інвестування в Росії, пише gr-news.

Сьогодні європейським банкам заборонено консультувати інвесторів і надавати аналітику по російських компаніях, що знаходяться під санкціями. До їх числа входять такі гіганти, як Сбербанк, ВТБ, Роснефть, проте в даний список не включені Газпром і Аерофлот. Даний документ був прийнятий Єврокомісією місяць тому, але піддавався розголосу настільки мало, що російським ЗМІ вдалося виявити його лише кілька днів тому.

“Хоча висвітлення дослідження значно відрізняється від висвітлення будь-якої поради в якості послання, перше за своєю суттю має форму непрямої поради. Справді, аналізи, що містяться у дослідженні, допомагають потенційним інвесторам приймати рішення”, – йдеться в доповіді Єврокомісії. “Зачіпаються, приміром, питання про невидачу, купівлю або продаж секретної інформації. Так, надання фінансової аналітики повинно розглядатися в якості однієї з форм інвестування і повинно бути заборонено законом”, – зазначено далі в доповіді.

У липні і вересні 2014 року Євросоюз наклав санкції на низку російських банків, а саме, на державні банки Сбербанк, ВТБ, Внешэкономбанк, Газпромбанк і Россельхозбанк. Банки були позбавлені довгострокового (перевищує 30 днів) міжнародного фінансування.

Крім того, заборони зачіпають нафтові компанії, такі як Роснефть, ЛУКОЙЛ, Газпромнефть, Транснефть, а також поширюються на космічний і оборонний сектор. При цьому інші великі російські компанії не були включені в список Євросоюзу. Санкції не стосуються Газпрому і його європейських партнерів E.On, Shell, OMV і BASF/Wintershall, що беруть участь у будівництві газопроводу “Північний потік-2”, за допомогою якого буде постачати газ в Європу. Аерофлот був виключений зі списку санкцій після того, як Москва попередила, що закриє небо для західних авіакомпаній. У липні ЄС продовжив антиросійські санкції до 31 січня 2016 рjre.

gr-news

Tags: , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, грудня 15, 2015 at 08:12 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.