Мітинг.

Я от тільки не розумію, чому колишні співробітники міліції, яким не знайшлось місце в “реформованій” поліції, прийшли мітингувати попід стіни Міністерства внутрішніх справ? – дивується у facebook Володимир Бойко.

Аваков тут до чого? – Нехай мітингують біля французького посольства та вимагають екстрадиції в Україну першого заступника міністра внутрішніх справ Зґуладзе, яка переховується в Парижі.

Нагадаю, що, відповідно до Закону України “Про національну поліцію”, впродовж перехідного періоду з 7 серпня по 7 листопада 2015 року під орудою Зґуладзе мало бути розроблено нове законодавство, яке передбачає наділення Національної поліції кримінально-правовими повноваженнями, та повністю укомплектований штат поліцейських, передусім – слідчого апарату. На це посольством США був виділений грант у розмірі 15 млн. доларів.

Але перший заступник міністра – міжнародна аферистка з кількома громадянствами – зникла, прихопивши гроші. З 4 липня, коли з нагоди Дня незалежності США вона вивела на вулиці Києва кількасот ряжених у формі неіснуючої “поліції”, Зґуладзе в Україні бачили лише кілька разів. Зокрема, вона прилітала з Парижа в день прибуття до Києва віце-президента США Байдена.

Через це 7 листопада 2015 року, коли втратив чинність старий Закон України “Про міліцію”, у державі зникли органи внутрішніх справ, але жодний поліцейський на службу так прийнятий і не був. Більш того, у Кримінально-процесуальний кодекс України так і не були внесені зміни, які б наділили Національну поліцію повноваженнями слідчого органу, у зв’язку з чим усі кримінальні справи, які розслідувались міліцією, вже понад місяць покриваються пилом, звалені в мішки. Кілька десятків найрезонансніших проваджень – типу, про вбивство Бузини – через це були передані до органів прокуратури, але лише для того, щоби було кому вносити подання про продовження строку тримання підозрюваних під вартою.

Один лише приклад. 21 липня 2015 року міліція в ході кримінального провадження вилучила 1 млн гривень із сейфа в приміщенні, що належить рідному та двоюрідному братам колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва. У наступному адвокати подали до суду скаргу, вимагаючи повернення арештованих коштів. Суддя Печерського районного суду Білоцерківець 4 рази призначав розгляд скарги, але жодного разу слідчий до суду не з’явився – оскільки слідчі поліції не передбачені в КПК, а міліції вже не існує, то й приходити не було кому. Урешті-решт, суддя був змушений зняти арешт та винести рішення про повернення грошей.

Ось ухвала суду, де прямо зазначено, до якої катастрофічної ситуації довели правову систему України заїжджі аферисти:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/53968555
Враховуючи “…що однією з засад кримінального провадження є змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також неодноразові неявки слідчого в судові засідання, слідчий суддя вважає доведеною ту обставину, що потреба в арешті майна відпала”.

Тому мітингувати колишнім міліціонерам треба не під МВС, а попід стінами тих посольств, країни яких переховують злодіїв та шахраїв.

Володимир Бойко

Tags: , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, грудня 15, 2015 at 07:00 and is filed under Київ, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.