alt=
Кабмін.

Уряд після першої хвилі звільнення з Грушевського, під час якої “змило” міністра інформаційної політики Юрія Стеця і главу Мінінфраструктури Андрія Пивоварського, готується до нової рокіровки, відзначають експерти, пише НБЖР.

За словами експертів, міністри, призначені за квотою президента, – Степан Полторак (Міноборони) і Павло Клімкін (МЗС) – можуть спати спокійно. А у решти такої впевненості немає. “В першу чергу, це стосується голів МОЗ і Міненерго. У них була провальна політика, лобістський тиск і занадто очевидна близькість до груп впливу”, – розповів політолог Вадим Карасьов.

Наприклад, за його словами, Демчишина пов’язують з Костянтином Григоришиним (російський бізнесмен – ред.). “А це погіршує репутацію”, – підкреслює експерт.

Глава ж МОЗ Олександр Квіташвілі написав заяву ще 2 липня, але на його відставку в Раді не вистачає голосів.

Нависли хмари і над В’ячеславом Кириленком (віце-прем’єр з гуманітарних питань та міністр культури – ред.). “Проти нього налаштовані громадські активісти, “Самопоміч” та “Батьківщина”, – говорить політтехнолог Тарас Березовець. За його словами, зіпсувало репутацію Кириленка і недавнє відкриття картинної галереї у м. Дружківка, де замість якісних репродукцій людям показали фотокопії світових шедеврів.

Зміни можуть відбутися і в самій структурі уряду – реформа може скоротити кількість міністерств, пише видання. “Зараз вивчається можливість ліквідації Мінмолоді та спорту і суміщення його з Міносвіти. Це стосується і Мінкульту – в Європі, наприклад, такого міністерства немає ніде! Просто з’явиться, скажімо, Нацагентство з питань молоді, спорту, науки і культури”, – резюмував Березовець.

Як зазначив експерт, міністр інформполітики Юрій Стець, який пішов минулого тижня, може передати справи своєму заступнику – Артему Біденкові. Однак у Раді є велике бажання ліквідувати це міністерство як таке, що не виправдало надій, відзначає експерт.

Крісло глави Мінекології та природних ресурсів залишається вакантним (його главу Ігоря Шевченка (“Батьківщина”) Рада звільнила в липні через корупційний скандал – ред.). Зараз посаду міністра з приставкою “в.о.” обіймає Сергій Курикін, але, на думку Березовця, “Самопоміч” лобіюватиме на це місце свою людину.

Місце голови МОЗ, за словами експерта, може зайняти його перший заступник – Олександр Павленко. “Ну а якщо Кириленка приберуть, то новим віце-прем’єром з гуманітарних питань може стати Стець“, – говорить Березовець.

Що стосується можливого нового глави Міненерго, то експерти від прогнозів утрималися.

НБЖР

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, грудня 16, 2015 at 07:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.