Бахматюк.

Останні два роки вітчизняний агросектор стрясає один скандал за іншим – “Мрія”, ТАКО, “Креатив”, Lauffer. А тепер очевидно розв’язка настає і для іншого гіганта вітчизняного АПК – Групи компаній “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка. До слова, вона може стати найбільшим фінансовим і репутаційним крахом в історії українського агробізнесу, пише olegbakhmatyuk.com.

Як стало відомо редакції, з літа Бахматюк веде переговори з кредиторами про реструктуризацію величезної заборгованості одного з найбільших агрохолдингів України, яка на поточний момент перевищує $1,5 млрд. Основними кредиторами холдингу, за наявними відомостями, є власники єврооблігацій ($700 млн.), cиндикат на чолі зі Сбербанком ($200 млн.), а також українські держбанки. При цьому за багатьма кредитами вже були допущені тривалі прострочення виплат.

Бахматюк, зовні проявляючи дружелюбність і конструктивний підхід, направляє кредиторам пропозиції про реструктуризацію боргів (копія такого звернення, направленого у вересні 2015 в Сбербанк, є в розпорядженні редакції), і в той же час активно розбудовує Групу для того, що б воювати з кредиторами , якщо ті не погодяться на його умови реструктуризації.

Так, з джерел всередині компанії відомо, що за останні кілька місяців більшість дочірніх компаній Групи було перекинуто з материнської компанії (Uklandfarming PLC) на новий субхолдинг (ТОВ “Управлінське товариство УЛФ”), який фактично став проміжною ланкою між материнською структурою та українськими активами. При цьому в новому субхолдингу була організована перехресна структура власності, покликана нівелювати роль материнського холдингу, на якому зосереджений основний масив боргів. Схема, що зображає фактичний стан корпоративної структури, є в розпорядженні редакції.

Головний збиток такими діями Бахматюк намагається завдати власникам єврооблігацій і синдикату, які, за наявними відомостями, видавали кредити саме материнській компанії. При новій структурі власності, ці кредитори практично позбавляються можливості стягнути борг, оскільки материнська компанії була юридично відрізана від українських активів, а без них, по суті, є пустушкою.

Паралельно відбувається і виведення активів з-під застави. Як стало відомо редакції, акції багатьох з дочірніх компаній УЛФа свого часу були віддані в заставу синдикату під забезпечення раніше виданого кредиту. Останнім часом, згідно з даними ЄДР, більшість з цих компаній змінили власників і провели масштабні допемісії для розмиття початкової структури власності. Ті ж процеси, за нашими відомостями, відбуваються і на Кіпрі. Таким чином, синдикат залишився фактично без застав і дуже ймовірно, що незабаром ця ситуація спливе назовні.

Єдиним активом, що ще знаходиться в заставі в синдикату, є 100% акцій “Райз Максимко” (одна з основних активовмісних компаній Бахматюка в Україні). У вересні 2015 року Бахматюк ініціював процес додемісії акцій зазначеної компанії з метою ввести до складу акціонерів підконтрольних інвесторів і розмити закладену синдикату частку до 10%. Як повідомляють джерела, Сбербанк 27 листопада 2015 року направив до НКЦПФР заяву про недопущення реєстрації додемісії, яка очевидно спрямована на порушення прав заставодержателя (у розпорядженні редакції є копія цього звернення).

При поточному розвитку подій, слід незабаром чекати новини і про те, що Бахматюк перекидає свої ключові активи (елеватори, комбікормові заводи, птахофабрики) на пов’язані компанії, залишивши кредиторів “біля розбитого корита”.

Виходить, що наполягаючи на переговорах про реструктуризацію кредитів, Бахматюк фактично розтягує час для завершення всіх операцій, необхідних для виведення сотень мільйонів доларів з компанії і країни.

Більше того, достеменно відомо, що до переговорів про реструктуризацію боргу Сбербанку Бахматюк залучає основних лобістів України, які, у свою чергу, не маючи уявлення про реальні задуми Бахматюка і ті дії, які він вже зробив для їх втілення, клопочуть за нього перед главою Сбербанку Германом Грефом.

Таким чином, фінал даної історії буде таким: порушення ще однієї кримінальної справи проти Бахматюка за фактами дій, спрямованих на виведення закладених активів і неповернення синдикованого кредиту. А також остаточно зіпсовані відносини між ошуканими Бахматюком лобістами і Грефом, який, на думку самого Бахматюка, представляє російський бізнес – “агресора”, винного в тому, що відбувається в Україні.

При цьому Бахматюка такий фінал, швидше за все, влаштує: однією кримінальною справою більше, однією менше – принципового значення немає. У Росії проти Олега Бахматюка вже порушено кримінальну справу – йому пред’явлено звинувачення в шахрайстві і банківських аферах…

olegbakhmatyuk.com

Tags: , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, грудня 18, 2015 at 09:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.