19
Січ

Колода в оці

   Posted by: klimovy4   in Статті, Україна

Донбас.
Донбас.

На свята перебував в колі близьких та рідних на Західній Україні, пише у facebook Віктор Андрусів.

Розмови про Донбас відверто шокували мене. Незважаючи на те, що я міг розповісти багато чого цікавого і реального, дати людям купу нової інформації, виявилось, що ніхто цієї інформації не потребує. Люди абсолютно сформовані у своїх висновках щодо повернення Донбасу: “залити бетоном”, “встановити стіну”, “хай з голоду здихають”, “самі винні”…

При чому найбільше в цих твердженнях мене шокувала абсолютна переконаність у правильності позиції – щось дуже схоже на позицію людей, які з піною на губах розповідають про Хунту в Києві. Жодної потреби в додатковій інформації, жодного сумніву і жодного бажання вести діалог формують нову проблему порядку денного: прийняття Донбасу назад. Українська пропагандистська машина зробила дуже велику помилку в термінології “сепаратисти”, під яку не просто попали бойовики, найманці, російські солдати, а й прості мешканці окупованих територій, щодо яких логічно було використовувати термін “заручники”.

На жаль, тепер коли можливість припинення конфлікту і початку поступової реінтеграції стає все більш реальною (на фоні падіння нафти) виростає нова проблема: неготовність українського суспільства прийняти назад окуповані території та їх населення. Це означає, що влада буде мати внутрішню дуже потужну опозицію крокам в цьому напрямку, і оскільки це політичне поле значне, ми побачимо там дуже багато політичних сил. Фактично, “прийняття Донбасу” може стати новим витком внутрішнього конфлікту.

Потрібно терміново міняти риторику і фокус. Потрібно говорити не тільки про війну, а й про людей, не про сепаратистів, а про українців, які мали нещастя стати заручниками окупантів.

Віктор Андрусів

Tags: , , ,

This entry was posted on вівторок, січня 19, 2016 at 13:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.