Дитяча праця.

Amnesty International запідозрила найбільших виробників електроніки в купівлі кобальту, який видобувається з використанням дитячої праці. Про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації, пише meduza.io.

Кобальт використовується для виробництва літій-іонних акумуляторів, які застосовуються в мобільних телефонах, планшетних комп’ютерах, ноутбуках та інших портативних електронних пристроях.

Більше половини всього кобальту, що поставляється в світі, добувається в Демократичній республіці Конго. За даними уряду країни, близько 20 відсотків видобутого на території ДРК металу добувають старателі, що використовують найпростіші інструменти. Серед них багато дітей від семи років, повідомляється в доповіді Amnesty International.

Правозахисники вивчили основних покупців кобальту і простежили ланцюг поставок матеріалу. З’ясувалося, що кобальт купує один з підрозділів китайської компанії Zhejiang Huayou Cobalt Ltd. Звідти матеріал надходить компаніям, що виробляють електроніку, серед яких Apple Inc., Dell, HP Inc., Huawei, Lenovo, LG, Microsoft Corporation, Samsung, Sony, Vodafone, Daimler AG, Volkswagen та інші.

Ця доповідь – перше всебічне дослідження того, як кобальт з’являється в ланцюжку поставок багатьох провідних світових брендів. У ній йдеться про нездатність цих компаній простежити за походженням кобальту в їхній продукції.

meduza.io

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on четвер, січня 21, 2016 at 13:00 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.