Зарплата.

Парламентарії незадоволені, що спікер знову може заблокувати підвищення в 2,5 рази. А чиновники викручуються за допомогою премій, пишуть Вести.

У Верховній Раді назріває бунт

Цього разу причина – зовсім не чвари всередині коаліції, правки до Конституції або ж вірогідні перевибори. Справа в зарплаті. У бюджеті на цей рік для них закладено суттєве підвищення, але спікер, запевняють слуги народу, тягне з підписанням розпорядження.

“У бюджеті закладено 17,5 тис. грн зарплати. За грудень я поки отримав по-старому – 6 100 грн. Чи буде за січень більше, поки не знаю, тому що розпорядження ще не підписано спікером”, – розповів “Вістям” депутат від БПП Олексій Гончаренко.

Зарплати парламентаріям мали підняти, однак спікер Володимир Гройсман з цим не погодився. Зараз серед депутатів уже зріє бунт проти голови парламенту, який затягує підписання розпорядження. “Я знаю, що дуже багато депутатів обурені і налаштовані рішуче. Якщо спікер буде знову займатися популізмом, то ми виступимо проти. Скільки можна! Зрозуміло, що відразу після Майдану знизили зарплату. Але багато депутатів в парламенті не мають свого бізнесу, вони займалися громадською роботою, залишили її і прийшли до парламенту. Як вони виживають на ці 6 тис., я не уявляю. Тому й ходять всякі чутки про те, що комусь щось доплачують. Хтось щось лобіює. Хоча я серед своїх колег такого ніколи не помічав. Щоб усе було прозоро, потрібно повернутися до тієї норми, яка і закладена в бюджеті”, – вважає депутат БПП Борис Розенблат.

Губернатори – по 10 тис. грн

У чиновників ситуація інша. За фактом зарплати їм підвищили, а виплати на руки, запевняють вони, не змінилися. “Так, нам оклади додали. Але! Все це за рахунок фонду зарплат, які не збільшаться. Тобто суми, які ми отримуємо на руки, не змінилися. Більше можуть отримувати лише ті, у кого, наприклад, не всі вакансії заповнені, тоді вони можуть виписати собі більше премії. А так – як було у губернатора в межах 8-10 тис.

Голови областей отримують 10 тис. грн, менеджери НБУ – 20 тис.грн, так і залишилося. У заступників – 7-8 тис. Усе ще залежить від вислуги років”, -розповів заступник одного з губернаторів на умовах анонімності. У міністерствах також викручуються за рахунок премій. “Оклад міністра – 6 тис. грн. Раніше було заборонено виписувати премії, тому чиновники отримували голі оклади. Торік обмеження зняли. Тому їм можуть виписувати до 100% премії від окладу”, – розповіло джерело в одному з міністерств. Офіційно в Кабміні кажуть, що зарплата міністра – 6 тис. грн.

Зарплата співробітників НБУ – секрет

Що стосується співробітників Національного банку України, то, як нещодавно писали “Вести”, на закритій нараді Валерія Гонтарєва повідомила, що наприкінці минулого року їм вдалося зняти обмеження з зарплат співробітників НБУ. Тому зараз вони отримують більше і навіть можуть розраховувати на бонуси. За неофіційними даними, керівники середньої ланки (департаментів) тут отримують 20-24 тис. грн. Керівництво – більше 100 тис. Офіційно, як відповіли в прес-службі НБУ, інформація про зарплати співробітників належить до інформації з обмеженим доступом.

Вести

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, січня 25, 2016 at 07:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.