Православні.

Вадим Новінський поїхав до Женеви – допомагає зривати українське церковне питання, пише у facebook Ярослава Міщенко.

Шановне панство, не проходьте мимо, так би мовити. Я за всіма тими фсб-шними справами випустила з виду церковні справи. Хоча вони також вельми фсб-шні. Каюся, що ви в “нєвєдєнії”, важко встигати все самій. Тих, кому обіцяла цікаві зустрічі, прошу вибачити, вони не відбулися не з моєї вини.

Якщо в двох словах, то таке. Зараз в Женеві відбувається зустріч, такий собі “давос для церковних віпів”, називається Синаксис. Справа в тім, що у цьому році повинен відбутися Всеправославний собор, де повинно розглядатися українське питання, зокрема, питання визнання КП. А цей Синаксис, таке позабогослужбове зібрання, повинен сформувати позиції. Не смійтеся, митрополичий “єдиний спільний голос” – важлива штука, основа майбутнього рішення собору. Так ось, предстоятель РПЦ Кирило, який майже щотижня по сорок хвилин говорить телефоном із предстоятелем УПЦ МП, готує або зрив собору, або зрив українського питання. Причому ініціатором зриву, за планом Москви, має стати бл. Онуфрій. Бл. Онуфрію не вистачає розуму та масштабності мати свою проукраїнську позицію. Він готується здати церкву не через жадібність чи кар’єризм, як митрополит Антоній, він не вміє інакше діяти, ніж підпорядковуватися патріарху. Тобто Всеправославний собор, за задумом Москви, має назавжди поховати ідею Єдиної Помісної церкви. Бо міжнародна летітимізація КП та питання єдності дуже глибоко пов’язані.

Перший день Синаксису показав, що РПЦ- ФСБ перейшла у наступ. Св. Кирило вимагає у св. Варфоломія (Костянтинопольський патріарх перший за честю у переліку православних церков) припинити контакти Вселенської патріархії із Київським патріархатом. Нечувана наглість святійшого. Не знаю, що сказав св. Варфрломій. Все ж у домонашому житті він десантник. А це фото я знайшла на сайті Роспатріархії сьогодні. Головний спонсор УПЦМП Вадим Новінський – людина вельми побожна, він супроводжує делегацію України, аби вона не зійшла із “праведної стежки русскаго мира”… Якщо встигну, наступного тижня напишу щось на Укрінформі, як ні, пишіть в приват, порекомендую когось до розмови.

Ярослава Міщенко

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, січня 26, 2016 at 11:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.