РФ-ЄС.

РФ-ЄС.

Цього року очікується загострення торгових конфліктів і міжнародних скандалів, пов’язаних з українським експортом, а також продовження політики Російської Федерації з перешкоджання експорту товарів, випущених в Україні, пише Биржевой лидер. Про це зазначається у звіті аналітичної групи Da Vinci AG. “Зробити такого роду прогноз нас змушує геоекономічна й геополітична ситуація, пов’язана з російсько-українським конфліктом”, – заявили аналітики. Тому вони прогнозують подальше скорочення експорту українських товарів до Росії і в держави ЄАЕС, а також проведення Кремлем спеціальних операцій, спрямованих на дискредитацію української продукції за кордоном.

“На сьогоднішній день у Кремля є всі можливості для проведення подібного роду операцій. Насамперед це стосується торговельних взаємин Європейський Союз – Україна. Вже на початку поточного року ми відзначаємо “чорну” інформаційну кампанію, яку розгортають навколо якості українського меду, що поставляється в країни Євросоюзу. У цій кампанії беруть участь політики, яких асоціюють з російськими інтересами. На наш погляд, в поточному році Українську державу очікує кілька таких спецоперацій за участю європейських політиків, які мають тісні зв’язки з Москвою. Це робитиметься для того, щоб підірвати довіру європейців до українських товарів, нівелювати ефект від асоціації з Євросоюзом для українських експортерів, а також показати Українській державі неефективність європейського шляху розвитку”, – наголошується в прогнозі.

Крім того, можливі спеціальні операції Кремля, які спрямовані на зрив торговельних відносин України з державами, в яких українські експортери конкурують з росіянами. Мова, в першу чергу, про Азію та Північну Африку, де очікується посилення конкуренції на продовольчому ринку. “Ми вважаємо, що Російська Федерація буде проводити спеціальні інформоперації, спрямовані на зрив спроб української сторони наростити торгівлю з Туреччиною, Ізраїлем, ПАР, Єгиптом, а також державами Південно-Східної Азії, і насамперед з В’єтнамом”, – заявляють експерти.

Купили експертів?

На думку аналітиків, Українська держава в даний час не має можливостей для адекватної протидії. “Російська Федерація впродовж останніх років копітко створювала мережу експертів, партій і громадських організацій, які можна використовувати в подібного роду спецопераціях і які будуть здаватися достовірними джерелами інформації для європейських засобів масової інформації. Українська сторона не використала останні 2 роки для створення хоч якогось серйозного механізму для протидії інформаційним спецопераціям”, – наголошується в документі.

В цілому аналітики переконані, що всі можливі спроби української влади домовитися з російською стороною не будуть успішними. “Проте Російська Федерація не зможе відмовитися від своєї стратегічної мети – соціально та економічно послабити Українську державу для реалізації радикального сценарію зміни влади та отримання її під свій абсолютний контроль. У зв’язку з цим всі можливі нинішні пропозиції і переговори щодо умиротворення агресора – безглузді”, – підсумували експерти.

Як раніше повідомлялося, нещодавно в Чехії виник скандал навколо меду. Інспекція якості продтоварів дійшла до висновку, що в чеському меді є антибіотики. При цьому лідер країни Мілош Земан звинуватив українців в експорті неякісного меду.

“На девальвацію української нацвалюти сильний вплив чинять банки з російським капіталом. Вони скуповують в Україні американські долари і виводять їх в РФ “, – йдеться у звіті Da Vinci AG.

“Згідно з нашими оцінками, на посилення девальваційного тиску на гривню впливають дії російських банків. Падіння курсу російської валюти змушує банківські структури Росії скуповувати долари, які за різними схемами згодом виводяться з України. Тому пасивність Нацбанку в питанні припинення виведення іноземної валюти банківськими установами держави-агресора не має пояснення”, – сказано в документі.

Згідно з даними експертів, вісімнадцять відсотків українського банківського сектора становлять банки з російським капіталом. Також до цього слід додати банківські установи, кінцевими бенефіціарами яких є російські громадяни. “На нашу думку, з метою запобігання деструктивному впливу Росії на український валютний ринок Національному банку, в першу чергу, необхідно забезпечити відкриту публікацію інформації стосовно великих покупців валюти”, – вважають експерти.

Згідно зі звітом групи, на українську валюту також впливає зниження експорту та експортної виручки. Якщо ж Міжнародний валютний фонд відмовить у наданні третього траншу фінансової допомоги, то це може істотно погіршити ситуацію на українському валютному ринку. “При збереженні недостатньої активності Нацбанку на ринку, але при отриманні чергового траншу МВФ коливання американської валюти навряд чи вийдуть за позначку 28 гривень за долар”, – прогнозують аналітики.

Биржевой лидер

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, лютого 1, 2016 at 13:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.