Олег Ляшко.

Олег Ляшко.

Закон про реструктуризацію валютних кредитів, який був напередодні скасований Верховною Радою, з самого початку був популістським і спрямованим на отримання схвалення електорату напередодні виборів, повідомляє Харковь.

У першу чергу, це було вигідно “Радикальній партії”, яка ініціювала розробку документа і спекулювала на цій темі заради депутатських місць на місцях.

“Популізм був з усіх сторін, якщо не брати до уваги інтереси вкладників, які насправді переживають цю проблему. Популізм був і з погляду ініціаторів законопроекту, і тих, хто його лобіював, і тих, хто підписував. Всі розуміли, що проект в тому вигляді, в якому він був проголосований, ніколи не буде реалізований”, – прокоментував експерт Ярослав Павловський в ефірі радіостанції “Голос столиці”.

За його словами, закон був не тільки популістським, а й утопічним. Він дав валютним позичальникам надію на вирішення їхніх нагальних проблем, проте насправді їх використовували як механізм популістської боротьби. На тлі політичного загострення, розколу в коаліції не виключено, що тема “кредитного майдану” знову буде активно експлуатуватися народними депутатами, у тому числі тим же Олегом Ляшком, вважає експерт.

Законопроект про реструктуризацію кредитів, дійсно, був популістським, особливо враховуючи інший, досить схожий документ, який спрямований на підтримку не приватних валютних позичальників, а великих компаній, які опинилися в такій же ситуації.

“Зовсім інша річ корпорації і великий бізнес! Наша силушка-сильна. Благородні воїни за наповнення бюджету, які заради розвитку країни були змушені брати у цих зажерливих, жирних фінансових котів валюту в борг – ну хіба могли знати нещасні капіталісти, що гривня раз на п’ять років, та просяде на 100%? Банкіри-то, негідники, які не підказали – і тепер так страждають корпорації від підвищення курсу”, – єхидно прокоментував журналіст Олександр Дубінський.

У підсумку компаніям, згідно із законопроектом №3555, було дозволено не повертати банкам сумарно близько восьми мільярдів доларів, в той час як українці взяли валютних кредитів в два рази менше – 4 млрд доларів (з них половину – на придбання житла).

Однак сума 4 млрд доларів сприймається президентом Петром Порошенком та головою Нацбанку Валерією Гонтарєвою як катастрофічна для банківської системи, а 8 млрд доларів для компаній – як несуттєва.

“І, найголовніше, – ці жалюгідні людці – валютні позичальники – вони ж якось виберуться і без допомоги держави. Раніше, у всякому разі, вибиралися ж. А ось компанії – без депутатської і чиновницької допомоги – ну ніяк”, – додав журналіст.

Нагадаємо, напередодні парламент не набрав і чверті необхідних голосів, щоб подолати вето глави держави щодо законопроекту про реструктуризацію валютних кредитів. Однак ще влітку він успішно пройшов всі читання і був схвалений депутатською більшістю.

За словами члена правління громадської організації “Кредитний майдан” Жанни Кушнір, парламент голосував з порушенням процедури, у зв’язку з цим люди знову вийдуть з протестами на вулиці.

“Вето президента тривало близько місяця, але за 15 хвилин було прийнято рішення, і через годину закон був винесений у ВР. Звідки така поспішність? При цьому у ВР було зареєстровано менше 300 депутатів. Як можна було долати вето, якщо не було кількості голосів? Ситуація абсолютно абсурдна. Судячи з усього, НБУ і НАБУ лобіюють свій закон. Чому МВФ, приватна структура, диктує державі Україна свої закони? Ми будемо далі боротися, однозначно”, – заявила Жанна Кушнір.

Харковь

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, лютого 5, 2016 at 13:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.