Абромавічус.

Відставка Абромавічуса, а головне подальша реакція Порошенка абсолютно однозначно поділили тендітну виконавчу владу на дві стійкі фракції пише Олексій Філановський для site.ua.

Перша – “еліта”. Це люди, які оточували й оточують президента і прем’єра.

Люди “авторитетні”, “смотрящі” і “рішали”.

Ці люди ніколи не працювали в звичному розумінні слова. Вони завжди крали і розглядали державу як годівницю.

Їх головна мета в житті – знайти живий грошовий потік, і присісти на відсоток. Вони бачать цю мету і не бачать перешкод.

Їх “кодекс честі” заснований на безумовній прямоті цієї мети. І вони поважають один одного тим більше, чим більше досягли успіху на шляху до особистого процвітання за рахунок державних ресурсів.

Це непотоплюване коло людей, які будуть підтримувати один одного завжди, під розмови про “національну злагоду”, “неприпустимість розколу”, “спадкоємність” і “стабільність”.

Ці люди і справді вважають себе “елітою”, а тих, хто не поділяє їхніх цінностей – не сприймають як партнерів, рівних собі.

Друга фракція – реформатори. Вони практично були нав’язані “еліті” Європою і Америкою, і бачили мету свого життя і діяльності в справжніх реформах. З точки зору “еліти” – вони “лохи”, корисні в тактичному плані, але не гідні справжнього партнерства.

Якщо Яценюк вже давно визначився, на чиєму він боці, то Порошенко, можливо в пам’ять про Майдан, можливо під тиском закордонних партнерів, деякий час підтримував ідеологічно чужих реформаторів.

Але крихкість системи була очевидна.

І найбільше розчарування дня для мене – це не відставка Абромавічуса, а реакція Порошенка.

Міністр окреслив проблеми і назвав прізвище. Причому міністр, за плечима якого реальні реформи (я зсередини спостерігаю за однією з них – реформою держзакупівель, і можу констатувати, що команда МЕРТ працює приголомшливо).

Президент-реформатор повинен був відреагувати негайно.

Президент з “еліти” показав явний намір зберігати видимість статус-кво, беззастережно підтримуючи “своїх”. Кононенко яскравий представник “еліти”, і він недоторканний. Це цивілізаційний вибір Порошенка.

Тепер всі ми живемо в реальності, коли “еліти” гранично консолідовані і сповнені рішучості поховати Майдан.

Втім, на наше щастя, у нас все ще є союзники за кордоном, які, здається, теж в шоці від відвертого порошенківського “крадуть все”.

Консолідація старих “еліт” – дуже поганий знак. Але потужні громадські процеси, що відбуваються в Україні, сильніші від цієї консолідації.

І тих, хто цього не розуміє, чекають сюрпризи.

site.ua

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on понеділок, лютого 8, 2016 at 15:24 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.